У КУП НАН України було проведено круглий стіл на тему «Завдаток, як один із способів забезпечення виконання зобов’язань у цивільному праві зарубіжних країн»

23 Жовтня, 2015

20 жовтня 2015 р. у стінах КУП НАНУ відбувся круглий стіл з порівняльного цивільного права на тему «Завдаток як одна з форм забезпечення зобов’язання», під керівництвом Тітко Ельвіри Валентинівни (к.ю.н, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАНУ) за участю Харчука Олександра Олександровича (к.ю.н, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАНУ).
     Із вступним словом виступили Харчук Олександр Олександрович та Тітко Ельвіра Валентинівна, які наголосили на важливості зазначеної тематики так як завдаток, особливо на території України, виступає часто використовуваною формою забезпечення виконання зобов’язань у цивільному праві.
     Студенти були залучені до різних форм діяльності: наукове обговорення, вирішення поставлених задач, наглядне розроблення відповідних документів. На порядку денному круглого столу було винесено 3 наукові доповіді, які стосувалися загальних питань щодо самого поняття завдатку та його особливостей. Першим доповідачем був Миркєєв Я., що висвітлив у своїй доповіді поняття завдатку, де розкрив сутність поняття, змісту, правових наслідків порушення або припинення завдатку. Наступними доповідачами були Даценко О. та Пашков К.. Перший з яких розкрив основні функції завдатку, а другий – підняв досить цікаве питання для студентів про різницю між завдатком та авансом з урахуванням чинного законодавства та практики України. Під час обговорення актуальних питань круглого столу студенти активно задавали питання та вели дискусії.

Щодо наглядного розуміння обговорюваної теми, студентами були підготовлені стінгазети «Завдаток як одна з форм забезпечення зобов’язання», які носили креативний характер, а саме: «Завдаток як форма забезпечення виконання договору купівлі-продажу рухомого майна на який розповсюджується режим нерухомої речі»Дещиця Ю. , Лісойван А., Попенко В., Приходько Я., Чайковська Т.; «Попередній договір для купівлі-продажу квартири забезпечений завдатком»Маліновська М., Накопія Н., Хмарук А., Ярцева Д.; «Договір завдатку щодо належного забезпечення умов договору про постачання автомобілів Лексус на територію Києва» Абраамян А., Балагур В., Кононюк Я., Юдін В.

Під час проведення підсумків, керівництвом заходу було відзначено, що всі студенти виступали на високому рівно, гідно підготувавшись, що ще раз підкреслює актуальність даної тематики, особливо із практичної зацікавленості.

Підготували:
Тітко Ельвіра Валентинівна,
к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та
порівняльного правознавства КУП НАН України;

Хмарук Алла,
студентка ІІІ курсу спеціальності «Міжнародне право»
факультету «Правознавства та міжнародних відносин» КУП НАН України.