Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАН України було проведено круглий стіл, присвячений Дню юриста

8 Жовтня, 2015

     До дня юриста 6 жовтня 2015 року кафедра міжнародного права та порівняльного правознавства за участю студентів – магістрів факультету «Правознавство та міжнародні відносини» організувала та провела круглий стіл на тему: «Понятійне співвідношення «народів» та «націй»: міжнародне право та законодавства провідних країн світу» під керівництвом Тітко Ельвіри  Валентинівни (к.ю.н, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства  КУП НАНУ) та Харчука Олександра Олександровича (к.ю.н, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства  КУП НАНУ).
     Із вступним словом виступила Тітко Ельвіра Валентинівна, яка наголосила на актуальності даної тематики, звернувши особливу увагу на особливості тлумачення понять «народ» та «нації» в теорії міжнародного права.

     В рамках роботи круглого столу учасники торкались таких проблем: визначення і співвідношення понять «націй» та «народ», визначення основних прав націй (фізичні, етнічні, культурні, економічні, політичні права), питань міжнародно-правового механізму забезпечення і захисту прав націй і народів, питання тлумачення та розуміння «Українського народу» відповідно до Конституції України та чинного законодавства.


     Під час обговорення проблемних питання круглого столу, учасники відзначилися високим науковим рівнем ведення дискусій і виступили з доповідями, підготовленими на високому науково-теоретичному рівні. Варто відзначити, що серед наукових доповідей, які були представлені  науковий – професійний інтерес становили доповіді, підготовлені: Білим Олександром на тему: «Міжнародно-правовий механізм забезпечення і захисту прав націй і народів відповідно до положень Статуту ООН та Резолюції 1514 ГА ООН  «Право народів та націй  на самовизначення», 1960 р.; Озеровою Катериною на тему: «Міжнародно-правовий захист прав націй і народів у контексті положень Конвенції про запобігання злочинів геноциду та покарання за нього», 1948 р. та «Декларації ООН про право на розвиток», 1986 р.; Суслою Інною на тему: «Міжнародно-правовий механізм забезпечення і захисту прав націй і народів відповідно до Декларації про принципи міжнародного права, що стосуються усіх дружніх відносин і співробітництва», 1970 р. та Розпашнюк Іриною на тему: «Міжнародно-правове регулювання права народів на мир у контексті положень Декларації про надання незалежності колоніальним країнам і народам» 1960 р.