У КУП НАН України відбулася ХІ Міжнародна науково-практична конференція «Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького»

1 Березня, 2018
    28 лютого 2018 року під егідою Київського університету права НАН України,  Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України та Батумського державного університету ім. Шота Руставелі відбулася ХІ Міжнародна науково-практична конференція «Наукові читання, присвячені пам’яті В. М. Корецького», участь у якій взяли провідні науковці, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів, представники міжнародних установ, організацій.

konfk1.jpg

konfk2.jpg

konfk3.jpg

Почесними гостями конференції були зарубіжні партнери університету, зокрема: професор Адам Махарадзе, декан юридичного факультету Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Грузія); Армаз Кахідзе, асистент кафедри, професор Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Грузія); Петер Шаркьозі, ведучий консул Посольства Угорщини, радник першого класу; Літа Сурмава, другий секретар Посольства Грузії; Юрій Кармазін, народний депутат України чотирьох скликань (2-го, 3-го, 4-го, 6-го), голова Партії захисників Вітчизни, Сенатор Міжнародного парламенту безпеки і миру, заслужений юрист України, Почесний доктор Київського університету права НАН України; Володимир Денисов, завідувач відділу міжнародного права та порівняльного права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, завідувач кафедри міжнародного пр
ава та порівняльного правознавства КУП НАНУ, професор, член-кореспондент НАПрН України.

konfk7.jpg

konfk9.jpg
konfk8.jpg

На адресу організаторів та учасників конференції надійшли листи вітання від Президента Національної академії наук України, академіка НАН України Б.Є. Патона, віце-президента НАН України, академіка НАН України С.І. Пирожкова, Міністра освіти, культури і спорту Аджарії І. Шамілішвілі, ректора Батумського державного університету імені Шота Руставелі  М. Халваші.

paton.jpg
pirojkov.jpg
shamisvili.jpg

merabhalvashi.jpg

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Київського університету права НАН України, професор Ю.Л. Бошицький, в якому зазначив, що концепція проведення Наукових читань, на момент їх заснування, передбачала відновлення інтересу науковців до наукової спадщини В.М. Корецького та обговорення актуальних проблем розвитку права в сучасній Україні на підставі порівняльного правознавства. В цьому контексті, слід зауважити, що протягом десяти років проведення Наукових читань, проблеми та питання порівняльного пізнання та дослідження зарубіжного правового досвіду набувають ще більшої актуальності.
    Доктор юридичних наук, завідувач відділу міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту держави і права ім. В.М. Корецького, завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України В.Н. Денисов зазначив, що наукова спадщина В.М. Корецького залишається важливим джерелом унікальної інформації, тому її використання є потужним імпульсом по вирішенню проблем сучасного стану міжнародного права, а також значним внеском в формування правової еліти всієї юриспруденції суверенної України.

konfk6.jpg

konfk4.jpg
konfk10.jpg

Декан юридичного факультету Батумського державного університету імені Шота Руставелі, професор Адам Махарадзе у вітанні на адресу учасників конференції наголосив, що українська держава, яка обрала шлях послідовної розбудови громадянського суспільства, формування правової системи на принципах верховенства права та пріоритету прав і свобод людини та громадянина (а свідчення цього є революція гідності), має розвиватися не лише на засадах національних традицій та практики, а й на підставі всебічного та систематичного порівняльного дослідження зарубіжного досвіду.
    Знаковою подією стала презентація першого і другого томів Енциклопедії міжнародного права, підготовленої науковцями Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України та Київського університету права НАН України. Видання відображає рівень сучасної науки міжнародного права, віддзеркалює міжнародно-правову практику України. Саме це видання стало одним із результатів наслідування життєвих принципів В.М. Корецького.

konfk5.jpg

konfk11.jpg

konfk12.jpg

Конференція проходила у формі пленарного засідання, під час якого були обговорені питання ролі наукової спадщини В.М. Корецького для сучасного стану науки міжнародного права та порівняльного правознавства.
    У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні, піднімалися питання, зокрема: «В.М. Корецький – фундатор сучасної української науки міжнародного права» (В.Н. Денисов, доктор юридичних наук, завідувач відділу міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту держави і права ім. В.М. Корецького, завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України), «Актуальні проблеми застосування законодавства що регулює захист об’єктів інтелектуальної власності в судах України» (С.В. Книш, к.ю.н., завідувач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України), «Становлення викладання та дослідження міжнародного права у Харківському університеті у перші десятиріччя його існування» (К.О. Савчук, к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Київського університету права НАН України, доцент) та інші.
    Міжнародна науково-практична конференція «Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького» відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Обрана тема науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.
    За результатами ХІ Міжнародної науково-практичної конференції «Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького» її учасниками підготовлені та схвалені Рекомендації.

Прес-центр КУП НАНУ