Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАН України відбувся майстер-клас доктора права Ігоря Котлярчука (США)

23 Грудня, 2011

     В рамках угоди про співпрацю із American Bar Association, яка була підписана в жовтні 2010 року ректором КУП НАН України професором Ю.Л. Бошицьким та президентом Українсько-американської асоціації юристів Джоржом Пазуняком передбачено проведення для студентів вузу майстер-класів відомих в США науковців, які мають великий практичний досвід роботи та займаються актуальними питаннями права.
     16 грудня 2011 року у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації концепції майстер-класів, була проведена вже шоста за рахунком лекція доктора права Ігоря Котлярчука (США), для студентів університету на тему: “Роль прокурора в національній безпеці Сполучених Штатів Америки”.

     
Під час майстер-класу пан Котлярчук зазначив, що проблеми ефективності сектору безпеки мають багато складових. Частина з них носить загальнодержавний характер і може вирішуватися тільки в рамках загального покращення ситуації в країні. У цьому контексті йдеться передусім про фінансове і матеріально-технічне забезпечення. Однак велика кількість проблем є специфічними для сектору безпеки і може бути вирішена за рахунок управлінських і організаційних дій, а прокурор в цьому процесі відіграє ключову роль.
     Студентам цікаво було дізнатися, що в США основоположним документом у сфері захисту національної безпеки є Закон про національну безпеку 1947 року (National Security Act of 1947), який, на відміну від українських відповідників, менше опікується питаннями термінологічними, а більше – організаційними. В цьому документі немає визначень поняття «національна безпека» і навіть «загрози національній безпеці», серед дефініцій – лише поняття «розвідка», «підрозділ», «керівник» тощо. Сенс, який вкладається в термін «національна безпека», на думку Ігоря Котлярчука, постійно змінюється, і тому, залежно від політичної кон’юнктури, пропонується те чи інше бачення загроз та інтересів у зверненнях президента США чи спеціально розроблених документах.


     
Студентів зацікавили практичні аспекти діяльності Прокурора в забезпеченні безпеки США. Вони мали змогу дізнатися про етапи досудового слідства у шпигунських справах.
     У цілому, обговорення теми майстер-класу, викликало жваву дискусію серед студентів, які задавали питання, щодо особливостей практичної діяльності пана Котлярчука та отримати на них пряму відповідь.
     Наприкінці зустрічі студенти та керівництво вищого навчального закладу виразили щиру вдячність Ігорю Котлярчуку за таку зустріч в стінах їх рідного альма-матер.