У КУП НАН України відбувся семінар-дискусія на тему: «Порівняльний аналіз правових систем країн романо-германського типу»

20 Березня, 2018
    20 березня 2018 року в Київському університеті права НАН України серед студентів-міжнародників було проведено семінар-дискусію на тему: «Порівняльний аналіз правових систем країн романо-германського типу».
    Виявлення спільних та відмінних рис у правопорядках різних держав світового співтовариства дозволяє отримати найбільш повне уявлення про “правову географію” сучасного світу та виявити тенденції розвитку правових систем.

pps1.jpg

pps2.jpg

pps3.jpg

Різним державно-організованим суспільствам притаманні й різні правові системи зі своїми особливими правовими базовими принципами, юридичними концепціями і категоріями, правовими конструкціями, системою внутрішньої будови права і його джерел, особливостями правотворчого процесу і механізму дії права.
    Тому, у рамках романо-германської правової сім’ї та правничих систем, що тяжіють до романо-германського типу студенти-міжнародники проаналізували правові системи Франції, Німеччини, України, Швейцарії, Норвегії, Данії, Швеції.
Порівняльний аналіз правових систем держав  сприяє формуванню в студентів навичок критичного мислення, розвитку правової ерудиції і здатності орієнтуватися в сучасній політико-правовій реальності.