У КУП НАН України відбувся семінар-дискусія на тему: “Європейський механізм захисту та забезпечення трудових прав”

17 Листопада, 2017
    13 листопада 2017 року в Київському університеті права НАН України кафедрою міжнародного права та порівняльного правознавства було проведено семінар-дискусію на тему: “Європейський механізм захисту та забезпечення трудових прав” серед студентів магістратури заочної форми навчання.
    Протягом семінару-дискусії розглядались актуальні питання захисту та забезпечення трудових прав в рамках Європейського Союзу, Ради Європи та Міжнародної організації праці.
    Студентами було проаналізовано закріплення трудових прав в джерелах первинного та вторинного права ЄС. В цьому контексті цікавим було дослідження питання соціально-трудового виміру Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Також розглядалися питання про захист трудових прав в межах Ради Європи, а саме Європейського суду з прав людини.   При цьому, для захисту трудових прав заявники посилаються на порушення в контексті статті 1 Протоколу 1 до ЄКПЛ, що захищає право власності, частини 1 статті 6  ЄКПЛ, якою визначено право кожного на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку, а також статті 4 ЄКПЛ, яка забороняє рабство, підневільний стан, примусову або обов’язкову працю.
    Крім того, студенти аналізували практику ЄСПЛ щодо порушень трудових прав, яка є джерелом права в Україні, а саме: «Сокур проти України» від 2005 р., «Жовнер проти України» від 2004 р., «Мкртчян проти України» від  2010 р., «Воротнікова проти України» від  2008 р.,  «Ліпісвіцька проти України від 2011 р., «Олександр Волков проти України» від 2013, «Петриченко проти України» від 2016 р., «Богатова проти України» від 2010 р., «Ван дер Мюсель проти Бельгії» від 1983 та інші.
    По завершенню студенти обговорили особливості захисту трудових прав в рамках Міжнародної організації праці та проаналізували проект Трудового кодексу України №1658.
    У цілому було розглянуто різні актуальні теоретичні та практичні аспекти європейського механізму захисту та забезпечення трудових прав, що викликало дискусію в аудиторії. Студенти продемонстрували високий рівень обізнаності із зазначених питань та підготували цікаві презентації.

diskus1s.jpg

diskus2s.jpg