У КУП НАНУ було проведено круглий стіл на тему: «Правова природа визнання та виконання рішень іноземних судів»
7 листопада 2015 року в Київському університеті права Національної академії наук України було проведено круглий стіл на тему: «Правова природа визнання та виконання рішень іноземних судів» під керівництвом доцента кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, к.ю.н. М. І. Куртинця. До участі у круглому столі були залучені студенти магістратури п’ятого та шостого курсів факультету «Міжнародні відносини».
Із вступним словом до учасників круглого столу звернувся М. І. Куртинець, наголосивши на актуальності теми, закликавши і надихнувши студентів боротися із системою і завжди відстоювати свої права та побажавши плідної роботи круглого столу.
Свої наукові доповіді представили Величко Касим «Визнання і виконання рішень іноземних судів у Франці», Лазарчук Мирослава «Теоретичні концепції визнання та виконання іноземних судових рішень», Коротич Альона «Основні засади визнання та виконання іноземних судових рішень у Федеративній Республіці Німеччина», Поліщук Анна «Міжнародний арбітражний комерційний суд», Сусла Інна «Визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні», Білий Олександр «Визнання та виконання рішень іноземних судів у кримінальному процесі» Озерова Катерина «Процедура визнання та виконання іноземних судових рішень в країнах континентальної Європи та англо-американського права», Розпашник Ірина «Визнання та звернення до виконання рішення іноземного суду, яке підлягає примусовому виконанню в Україні».
Доповідачами було визначено, що законна сила судового рішення обмежена територією держави тієї держави, судом якої воно ухвалено. Для визнання та виконання рішення за межами цієї держави необхідно пройти спеціальну процедуру. Учасники круглого столу також відзначили, що під визнанням рішення іноземного суду необхідно розуміти поширення його дії на території іншої держави, з дозволу останньої, і ті правові наслідки, які тягне рішення суду держави визнання, що набрало законної сили. Визнання іноземного судового рішення є необхідною передумовою його примусового виконання, яке можливе лише внаслідок відповідного розпорядження компетентного суду тієї держави, де випрошується таке виконання.
Доповідачі також проаналізували визнання та виконання іноземних судових рішень не тільки в Україні, але ще і у Франції, ФРН та порівняли підходи до зазначеного питання у країнах англо-американського права та права континентальної Європи. Свої наукові доповіді учасники круглого столу яскраво доповнили з використанням мультимедійних презентацій. Студенти показали високий рівень теоретичних знань та практичних навичок аналізу законодавства. Усі учасники даного круглого столу значно поглибили свої знання з міжнародного приватного права, намітивши для себе дане питання як сферу майбутньої професійної діяльності юристами.