У КУП НАНУ було проведено відкриту лекцію «робочий час та час відпочинку в зарубіжних країнах та україні»

22 Березня, 2016

17 березня 2016 р. відбулася відкрита лекція старшого викладача кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Мельниченко Оксани Вікторівни з дисципліни «Порівняльне трудове та соціальне право» на тему «Робочий час та час відпочинку в зарубіжних країнах та Україні». На лекції студенти групи МП 41 за допомогою сучасних мультимедійних засобів були ознайомлені з теоретичним і практичними аспектами робочого часу та часу відпочинку у країнах англосаксонської та романо-германської правових систем.

На лекції були розглянуті актуальні питання наднормового робочого часу, сучасних гнучких режимів праці,  правового регулювання відпусток. Особлива увага була приділена міжнародним стандартам правового регулювання робочого часу та часу відпочинку, видам робочого часу та відпочинку в Україні та зарубіжних країнах. Слухачі також були ознайомлені з особливостями правового регулювання робочого часу і відпочинку у різних країнах світу. За участю студентів здійснено порівняльний аналіз норм законодавства окремих країн, таких як Франція, Німеччина, Польща, США та ін., щодо часу відпочинку та робочого часу. Докладно розглянуто питання оплати та охорони праці осіб, зайнятих неповний і повний робочий час.
     Студенти взяли участь у обговоренні проблемних аспектів залучення працівників до надурочних робіт, гендерного законодавства у сфері робочого часу та часу відпочинку. Лектор проаналізувала приклади тенденцій розвитку вітчизняного та зарубіжного законодавства та практики у межах окресленої тематики.

Матеріал підготувала старший викладач
кафедри міжнародного права та