У КУП НАНУ продовжив роботу міжнародний семінар «Політика інтелектуальної власності в університетах та науково-дослідних установах»
3-4 березня 2016 р. у Київському університеті права НАН України продовжив роботу міжнародний семінар «Політика інтелектуальної власності в університетах та науково-дослідних установах». Співорганізатором міжнародного семінару виступила Всесвітня організація інтелектуальної власності та Державна служба інтелектуальної власності в Україні.
У роботі міжнародного семінару взяли участь фахівці-практики, провідні науковці, аспіранти, студенти вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн, зокрема, представники: Всесвітньої організації інтелектуальної власності, Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України, Державного університету (Тбілісі, Грузія), Університету імені Семелвейса (Будапешт, Угорщина) тощо.
На адресу організаторів та учасників міжнародного семінару надійшли привітання, зокрема від Френсіса Гарі, Генерального директора Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Женева, Швейцарія); Патона Бориса Євгеновича, Президента Національної академії наук України; Стріхи Максима Віталійовича, Заступника Міністра освіти і науки України; Євдокимова Валерія Олександровича, Голови Союзу юристів України, Президента Всесвітньої організації юристів, Президента Світового Конгресу українських юристів та інш.
Із вступним словом до учасників міжнародного семінару звернувся ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Ю. Л. Бошицький та Міхал Швантнер, директор Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Женева, Швейцарія). У промовах, зокрема, зазначалося, що проведення наукового форуму спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності у Київському університеті права Національної академії наук України передбачає консолідацію зусиль вчених та практиків України та світу з розробки політики інтелектуальної власності в університетах та наукових установах.
До учасників конференції із промовою звернувся Андрій Гаррієвич Шевцов, начальник управління ліцензування та акредитації Міністерства освіти і науки України, в якій акцентував увагу що співпраця українських університетів із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) є вкрай актуальної та необхідною з метою розвитку інновацій та розробки політики у сфері інтелектуальної власності.
З доповідями до учасників міжнародного семінару звернулися, зокрема директор Департаменту країн з перехідною та розвиненою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності Міхал Швантнер «Розширення сфери діяльності Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) в країнах з перехідною економікою»; ректор Київського університету права НАН України, заслужений юрист України, професор Бошицький Ю. Л. «Значимість інтелектуальної власності для університетів та науково-дослідних установ України»; консультант Всесвітньої організації інтелектуальної власності Мохамед Аль Габал «Надання підтримки Всесвітньою організацією інтелектуальної власності країнам з перехідною економікою у становленні політики інтелектуальної власності в університетах та науково-дослідних установах»; Раднай Анна, спеціаліст в сфері інтелектуальної власності (Будапешт, Угорщина); Лепсверідзе Ека, директор Бюро з комерціалізації технологій (Тбілісі, Грузія); директор Центру інтелектуальної власності та передачі технологій НАН України Капіца Ю. М. «Політика з охорони інтелектуальної власності в Національній академії наук України»; завідувач кафедри інтелектуальної власності і права Інституту інтелектуальної власності Національного університету «Одеська юридичної академії» Цибульов П. М. «Сучасний стан та шляхи вдосконалення методів навчання у сфері інтелектуальної власності в Україні» та інш.
У своїх наукових доповідях учасники міжнародного семінару обмінювались думками з питань нормативно-правового регулювання інтелектуальної власності та інноваційної діяльності на національному та міжнародному рівні; окремими аспектами вдосконалення регулювання відносин інтелектуальної власності; проблемами інтелектуальної власності як інструменту розвитку економіки: проблеми та шляхи їх вирішення; сучасні тенденції розвитку права інтелектуальної власності; особисті немайнові права інтелектуальної власності в системі немайнових прав людини та інш.
Обрана тематика міжнародного семінару стала «площадкою» для обміну оригінальними думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з першочерговістю обговорюваних питань за результатами міжнародного семінару буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей її учасників.