У КУП НАНУ пройшов майстер-клас проф. Івана Близнеця

20 Лютого, 2013

20 лютого  2013 року у рамках реалізації концепції майстер-класів та на запрошення ректора, Заслуженого юриста України, професора Юрія Бошицького, Київський університет права Національної академії наук України відвідав  професор  Іван Близнець, ректор Російської державної академії інтелектуальної власності, дійсний державний радник 3 класу (Росія).
     Під час візиту пан ректор мав ознайомився із діяльністю університету. Особливе захоплення поважного гостя викликали технічне забезпечення університету сучасним обладнанням, а також бібліотека КУП НАНУ.

Майстер – клас професора Близнеця був присвячений сучасному розвитку законодавства у сфері авторського права і суміжних прав. Зокрема, присутні мали можливість ознайомитись з історією розвитку правової охорони інтелектуальної власності в Російській Федерації, а також результатами компаративного аналізу авторського і суміжного права європейських держав, у тому числі інституціонального забезпечення охорони інтелектуальної власності.

Так, у рамках майстер-класу ректор Російської державної академії інтелектуальної власності розповів студентам про історію, мету і завдання створеної академії, а також про напрямки розвитку цього закладу, підвалини якого було закладено ще у 1968 році, коли розпорядженням Ради Міністрів СРСР було створено Центральний інститут підвищення кваліфікації працівників і спеціалістів народного господарства в області патентної роботи Комітету з питань винаходів та відкриттів. З тих пір до 2010 року декілька разів відбувалась реорганізації зазначеного закладу, а з 2010 року було засновано Російську державну академію інтелектуальної власності (РДАІС). На сьогодні до складу цього унікального  ВНЗ належать 2 факультети: управління інтелектуальною власністю та юридичний факультет. До пріоритетних напрямків діяльності РДАІС належить, серед іншого, розвиток міжнародних зв’язків, розроблення партнерських програм із зарубіжними ВНЗ, у т.ч. України. А у минулому, 2012 році, КУП НАНУ та РДАІС підписали меморандум про співробітництво, який передбачає широкий спектр спільних проектів, у тому числі обмін студентами, стажування, спільні наукові та науково-практичні заходи та участь співробітників і студентів у заходах сторін.

Візит професора Близнеця завершився врученням йому сертифікату «Про проведення циклу майстер-класів у КУП НАНУ» та цінних подарунків від імені ректора КУП НАНУ, професора Юрія Бошицького.

Професорсько-викладацький склад і студенти університету щиро вдячні ректору, професору Юрію Бошицькому за організацію візиту професора  Івана Близнеця, ректора Російської державної академії інтелектуальної власності.