У КУП НАНУ пройшов цикл майстер-класів доктора права Павла Кліми (Чеська Республіка)

4 Квітня, 2013

З 2 по 3 квітня 2013 р. у рамках реалізації концепції майстер-класів у КУП НАНУ пройшов цикл майстер-класів члена Асоціації правників Чеської Республіки, викладача Метропольного університету у місті Прага, доктора права Павла Кліми, який перебуває в Україні на запрошення ректора КУП НАНУ, заслуженого юриста України, професора Юрія Бошицького.
   Майстер-класи розпочались з вітального слова декана факультету міжнародних відносин Марини Дей, яка ознайомила аудиторію з біографією почесного гостя КУП НАНУ. Зокрема, пан Кліма відвідував багато правничих та мовних курсів за кордоном. З 2011 року – член Асоціації правників Чеської Республіки, відтоді працює адвокатом у власній адвокатській канторі. На даному етапі його практика сфокусована на сферах цивільного, кримінального, конституційного та торгівельного права. Крім того, з 2011 року він викладає право ЄС в університеті «Метрополітен» у місті Прага (Чеська Республіка).
На лекціях були присутні студенти факультету міжнародних відносин та співробітники університету.

Під час лекцій пан Кліма зазначив, що 1 травня 2004 року Чеська Республіка стала членом Європейського Союзу, а з огляду на євроінтеграційний курс України чеський досвід гармонізації законодавства та впровадження реформ є надзвичайно важливим. Отже, під час майстер-класу було обговорено низку питань стосовно змін у Чеській Республіці після вступу до ЄС.
   У рамках лекцій студенти і співробітники КУП НАНУ отримали можливість ознайомитись із політичною системою сучасної Чехії, а також із системою державного управління. Особливу увагу було звернено на процедурні питання розроблення, експертизи, погодження та прийняття нормативно-правових актів.
   Питання, які висвітлювались чеським гостем, викликали зацікавлення та активно обговорювались присутніми і паном Клімою.
Професорсько-викладацький склад і студенти університету щиро вдячні ректорові, професору Юрію Бошицькому, за організацію візиту пана Павла Кліми (Чеська Республіка).

Матеріал підготовлено відділом міжнародних зв’язків та грантів