У КУП НАНУ пройшов цикл майстер-класів пана М. Свантнера

22 Лютого, 2013

20 та 22 лютого 2013 р. у КУП НАНУ відбувся цикл майстер-класів директора відділу з питань співробітництва з деякими країнами Європи та Азії Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO) Міхалом Свантнером (м.Женева, Швейцарія).
    Майстер-клас розпочався з вітального слова ректора Київського університету права НАНУ, заслуженого юриста України, проф. Юрія Бошицького. У своїй промові ректор зупинився на наукових і творчих доробках пана Свантнера у галузі  інтелектуальної власності, а також ознайомив присутніх з напрямками професійної діяльності швейцарського гостя. До кола його інтересів належить, перш за все, допомога країнам із перехідною економікою у реалізації на національному рівні зобов’язань відповідно до конвенційних положень WIPO, надання технічної допомоги країнам, які вступили в Європейський Союз та  країнам – кандидатам; прийняття участі у вирішенні  надзвичайних ситуацій країнах, які розвиваються.
     20 лютого 2013 року пан Свантнер провів майстер-клас за темою щодо діяльності WIPO, завдань та напрямків співробітництва. У рамках свого виступу пан Свантнер надав загальне визначення інтелектуальної власності, розкрив її сутність та властивості як об’єкта правових відносин, а також наголосив на важливості економічної складової інтелектуальної власності у соціально-економічному розвитку держав.

22 лютого 2013 року пан Свантнер у рамках другого майстер-класу за темою «Розробка стратегій з інтелектуальної власності у країнах з перехідною економікою» деталізував ситуацію у країнах із перехідною економікою, а також держав, які зовсім недавно стали членами ЄС або є кандидатами на прикладі Боснії і Герцеговини, Хорватії, Чехії, Угорщини, Румунії та Словаччини. Безумовну важливість мало авторське бачення видатного фахівця щодо управління інтелектуальною власністю в ракурсі отримання надходжень до бюджету України. Пан Свантнер підкреслив важливість діяльності спеціалістів у сфері юриспруденції та економіки щодо створення правових засад використання економічного потенціалу інтелектуальної власності у рамках національних програм розвитку.

Водночас, почесний гість мав можливість ознайомитись із діяльністю КУП НАНУ. Під час екскурсії пан Свантнер виказав своє щире захоплення динамікою розвитку університету. Зокрема, його увагу привернула постійно діюча виставка спеціалізованої літератури у сфері правової охорони інтелектуальної власності, технічне обладнання аудиторій тощо. Діяльність педагогічного складу та адміністративних структур КУП НАНУ також отримала високу оцінку зі сторони представника WIPO.
     На завершення зустрічі ректор КУП НАНУ, професор Юрій Бошицький, нагородив пана Міхала Свантнера сертифікатом про проведення майстер-класів,  а також вручив цінні подарунки.

Тема майстер-класів викликала жваву дискусію серед студентів КУП НАНУ. Професорсько-викладацький склад і студенти університету щиро вдячні ректору, проф. Юрію Бошицькому, за організацію візиту пана Свантнера з Женеви, Швейцарія.