Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАНУ пройшов цикл майстер-класів пана Сімона Маттейссена!

12 Лютого, 2013

     11 лютого 2013 р. у рамках реалізації концепції майстер-класів у КУП НАНУ розпочався цикл майстер-класів Омбудсмен міста Роттердам (Нідерланди) пана Сімона Маттейссена, який перебуває в Україні на запрошення ректора КУП НАНУ, професора Юрія Бошицького.
     Під час візиту, пан Маттейсен мав можливість ознайомитись із діяльністю університету. Особливе його захоплення викликали технічне забезпечення університету сучасним обладнанням, а також бібліотека КУП НАНУ.


     Майстер-клас розпочався з вітального слова ректора Київського університету права НАНУ, Заслуженого юриста України, проф. Юрія Бошицького. Аудиторія ознайомилась із біографією пана Маттайссена: упродовж 18 років – Омбудсмен м. Роттердам (Нідерланди); молодший викладач університету м. Лейден (держава та адміністративне право) – упродовж 3 років; викладач адміністративного, пенітенціарного та торговельного права у спеціальній школі менеджерів – 2 роки; радник з правових питань міста Роттердам – 3 роки. Постійний експерт та гостьовий викладач у Центрі досконалості ім. Жана Моне університету м. Падуя, Італія (дисципліни: право та демократія); центру ім. Монтеня у університеті м. Утрехт (питання діяльності омбудсмена); кафедри кримінології за програмою Еразмус в університеті м. Роттердам, Вищій школі економіки м. Москва (Російська Федерація) та у літній школі «Балтійська практика». Залишається на сьогодні зовнішнім експертом нової програми з обробки скарг Утрехтського університету прикладних наук. Член Європейського інституту омбудсмена та постійний представник цього інституту у конференціях міжнародних недержавних організацій Ради Європи. До кола професійних інтересів належать: роль омбудсмена у справі захисту прав людини в Європі в аспекті Нідерландів (особливо голландського «вуличного» права людини) та засоби виявлення справедливого балансу між конкуруючими інтересами, що виникло за результатами спостережень під час роботи омбудсменом.


     Хотілось би зазначити, що почесним гостем майстер-класів стала Уповноважена Верховної Ради України з прав людини (1998-2012) проф. Ніна Карпачова.
     Як відомо, Омбудсмен (від швед. ombudsman «представник») — посадова особа, на яку покладаються функції контролю за дотриманням законних прав та інтересів громадян в діяльності органів виконавчої влади і посадових осіб. Офіційні назви посади в різних країнах розрізняються. На сучасному етапі посада омбудсмена існує в понад 100 країнах світу.


     У своїй авторській лекції, яка була присвячена темі: «Довіра Омбудсмену. Європейська конвенція про захист прав людини» пан Маттассен розповів про основні задачі та роль Омбудсмена, а також дав фахову оцінку таким питанням, як: Паризькі принципи (1991), високий і низький рівні довіри суспільства, обов’язки відповідно до Європейської конвенції про захист прав людини.
     12 лютого 2013 р. під час лекції: «Омбудсмен та «м’яке право» була представлена дефініція та види цього поняття, обговорена проблематика «м’якого права». Омбудсмен міста Роттердам радо ділився прикладами зі свого багаторічного досвіду.
     Вищевказані теми викликали жваву дискусію серед студентів факультету міжнародних зв‘язків КУП НАНУ. Тому, по закінченню майстер-класів пан Маттейссен радо давав відповіді на питання.


     Професорсько-викладацький склад і студенти університету щиро вдячні ректору, проф. Юрію Бошицькому, за організацію візиту пана Сімона Маттайссена, Омбудсмена міста Роттердам (Нідерланди).

Матеріал підготовлено
 відділом міжнародних зв’язків
та грантів