Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАНУ розпочато навчальний рік лекцією «Україна – суверенна демократична держава»

4 Вересня, 2014

   На виконання листа Державної наукової установи «Інституту інноваційних технологій і змісту освіти» Міністерства освіти і науки України №14.1/10-2681 від 28.07.2014 року було проведено першу лекцію на тему «Україна – суверенна демократична держава». Лекторами в поточних аудиторіях було звернено увагу на найважливіші віхи становлення  незалежної України.
   В Конституції Україна визначена як незалежна, суверенна, демократична, соціальна і правова держава (ст. 1). Це положення стало основою побудови держави та правової системи, адже незалежність і суверенність держави створили сприятливі умови для демократичних перетворень, що суттєво вплинули на подальший розвиток прав і свобод людини і громадянина, забезпечили широке міжнародне визнання: підписано серію політичних та економічних угод з іншими державами та міжнародними організаціями, що визначило наше місце у світовому співтоваристві та допомагає політичному і економічному становленню незалежної України.
   Забезпечення та гарантування демократичних перетворень в середині держави відбувалося на підставі низки міжнародно-правових актів, які стосуються захисту прав людини, як: «Загальна декларація прав людини», «Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод», «Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права», «Міжнародний пакт про громадянські і політичні права», «Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації» та ін.
Важливість та актуальність даної лекції полягає у тому, що сьогоднішні студенти, а в недалекому майбутньому відомі  юристи; юристи-міжнародники, повинні чітко усвідомлювати своє місце у сучасному світі, місце та роль держави, відзначатися старанністю, сумлінністю, працьовитістю, так і особистими моральними якостями: ввічливістю, повагою до надбання свого народу та світу загалом. Глибокі теоретичні та практичні знання з широкого кола питань дадуть змогу правильно оцінювати реалії, в яких доводиться існувати, давати неупереджену та юридично грамотну, виважену оцінку, у тому числі тим подіям, які сьогодні мають місце на східних територіях України.


   Чільне місце в лекції було приділено державній символіці.
   Постановою Верховної Ради України: «Про Державний Прапор України» від 28 січня 1992 року затверджено Державним Прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з  двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої синього кольору, нижньої жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Отже, на зображені Державного Прапора України непередбачено зображення малого герба. За винятком  символіки клейнодів влади гаранта Конституції держави – Президента.
   Оприлюднені  ректором, професором Юрієм Бошицьким напрями і перспективи розвитку у Київському університеті права НАН України у 2014 – 2015  н.р. були донесені лекторами до студентства вишу щодо оптимізації навчально-методичної роботи, поглиблення змісту якості наукової роботи, міжнародних зв`язків, удосконалення роботи бібліотеки (електронна бібліотека студента вміщує біля 3тис.повних текстів, поповнити базу новими надходження єдиного в Україні депозитарію з інтелектуальної власності).