У КУП НАНУ розпочато цикл лекцій з «Космічного права» Почесного ректора КУП НАНУ, академіка НАН України Ю.С. Шемшученка

2 Квітня, 2012

На пропозицію академіка НАН України, почесного ректора Київського університету права НАН України Шемшученка Ю.С. до навчальних планів підготовки бакалаврів за напрямом «Правознавство» з 2010/2011 н.р. включено спеціальну навчальну дисципліну «Космічне право» до викладання на IV курсі.
     Актуальність та значимість спецкурсу є очевидною, оскільки нині космічна діяльність є важливим чинником сталого розвитку суспільства, показником рівня науково-технічного потенціалу держави, ефективним інструментом забезпечення її інтересів у галузі науки, оборони, природокористування тощо. Нові умови вимагають теоретичної розробки питань відповідальності в космічній діяльності, ефективних процедур врегулювання спорів, відшкодування шкоди. Надзвичайно важливим є правове врегулювання на рівні національного законодавства питань здійснення контролю за діяльністю національних суб’єктів з метою забезпечення дотримання вимог міжнародного космічного права.

Студентам Київського університету права НАН України, в якому впроваджуються креативні проекти, цікаво буде вивчати вказану навчальну дисципліну, оскільки вона будується на останніх розробках Міжнародного центру космічного права при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, а лекції знаного вченого сприятимуть підготовці нової генерації висококваліфікованих правників та достойних громадян України. Крім того, студенти Київського університету права НАН України із задоволенням вивчатимуть «Космічне право» на основі авторського підручника академіка НАН України Ю.С. Шемшученка, на який отримано гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України як підручник для студентів вищих навчальних закладів».

Для нас велика честь і повага, що підручник «Космічне право» вийде найближчим часом під егідою саме Київського університету права НАН України.