У КУП НАНУ розпочався цикл майстер-класів професора Пламена Легкоступа, ректора університету Святих Кирила і Мефодія (Болгарія)
15 листопада 2012 року у КУП НАНУ відбувся майстер-клас на тему: «Мистецтво права і право мистецтва» професора Пламена Легкоступа, ректора університету Святих Кирила і Мефодія (Велико Тирново, Болгарія), який перебуває з візитом в університеті на запрошення ректора КУП НАНУ, професора Юрія Бошицького.
Майстер-клас розпочався з вітального слова ректора КУП НАНУ, професора Юрія Бошицького. Також участь у заході брали доктор Магдалена Легкоступ і декан юридичного факультету Микола Короленко. Аудиторією відомого науковця були кращі студенти юридичного факультету університету.
Під час авторської лекції професор Легкоступ висвітлив питання взаємозв’язку категорій «право» та «мистецтво». Поважний гість наголосив, що під час пошуку спільного між правом та мистецтвом в ракурсі юриспруденції необхідно, на думку професора Легкоступа, звернути увагу преш за все на авторське право, об’єктом якого є будь-який результат творчої діяльності. У філософському вимірі мистецтво – це складне суспільне явище, яке розвивається в системі інших соціальних явищ 1 активно взаємодіє з ними. Це частина духовної культури, оскільки відображає дійсність, відношення до неї людини й результати прояву цього відношення. Право – це духовно-практична форма свідомості, така само як і наука, і мистецтво. Отже, право і мистецтво – це специфічні форми суспільної свідомості. Це явища духовного життя суспільства, в яких проявляється ієрархія його духовних цінностей. Обидві форми мають дві сторони: пізнавальну та регулятивну.
На підґрунті історичного аналізу, професор Легкоступ надав авторське бачення взаємозв’язку між правом і свободою, розкрив нові аспекти значень «суспільні відносини», «ціннісні оціночні явища», деяких питань системи моралі.
Творчий підхід професора Легкоступа до розкриття співвідношення і взаємозв’язку права і мистецтва викликав зацікавленість у студентів університету, а питання, висвітлені під час лекції, сприяли підвищенню кваліфікаційного рівня майбутніх юристів- та спонукала до роздумів. Наприкінці майстер-класу почесний гість відповів на запитання студентів та зауважив, що Jus est ars boni et aequi (право – мистецтво добра і справедливості) та Lege artis (по законам мистецтва).