Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАНУ відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології в юриспруденції: юридична освіта, дедективознавство, криміналістика, судова експертологія, ядерна безпека, грід – технології, судочинство»

18 Травня, 2013

16 травня 2013 р. на базі Київського університету права НАН України та за участю Київського національного університету імені Тараса Шевченка та поліцейської асоціації IPA UKRAINE відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології в юриспруденції: юридична освіта, дедективознавство, криміналістика, судова експертологія, ядерна безпека, грід – технології, судочинство»,  участь в якій взяли провідні науковці, криміналісти, іноземні та вітчизняні фахівці в галузі права та інформаційних технологій, а також аспіранти та студенти вищих навчальних закладів, представники установ, організацій України, Польщі, Чехії, Болгарії тощо. Зокрема:

  • Алексова Ганна Юріївна – керівник творчого проекту «Схід – Захід».
  • Пешек Ярослав (Чехія) – президент «Спілки молодих європейців»,    журналіст.
  • Москаленко Олексій (Польща) – проректор у справах промоції і міжнародної співпраці Вищої лінгвістичної школи в Ченстохові.
  • Біленчук Петро Дмитрович – доц.. кафедри правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
  • Крошко Валерій Павлович – перший віце – президент Європейського університету управління, безпеки та права.
  • Терещук Олександр Васильович – громадська організація «Український комітет по боротьбі з корупцією».
  • Герик Ольга Василівна – громадська організація «Український комітет по боротьбі з корупцією» та інші.

Відкрив конференцію ректор Університету Заслужений юрист України Бошицький Юрій Ладиславович. Привітавши всіх учасників конференції, він зазначив, що вже четвертий рік поспіль Київський університет права НАН України проводить міжнародну науково-практичну конференцію з актуальних проблем криміналістики та інформаційних технологій в юриспруденції.

Дана конференція присвячена Дню науки, на якій, як свідчить програма, будуть обговорені нагальні проблеми юридичної освіти, детектознавства, криміналістики, судової експертології, ядерної безпеки, грід-технологій, судочинства.

Отже, реформування системи правничої освіти, юридичної науки, експертної, слідчої, судової, нотаріальної, правоохоронної, адвокатської і правозахисної практики в Україні сприяє виходу вітчизняної освіти, науки і практики на новий світоглядний рівень.

Очевидно, що пріоритетними завданнями для України в ХХІ столітті є модернізація, удосконалення і трансформація вищої освіти відповідно до положень Лісабонської стратегії і принципів Болонського процесу.

Одним із напрямів її трансформації, удосконалення і модернізації є впровадження кредитно-модульного навчання як новітньої креативної консолідованої моделі організації системи навчального процесу. Звичайно, що ці ідеї, інновації, інтерактивні ноотехнології стосуються і юридичної науки.

Ефективна підготовка висококваліфікованих фахівців з вищою юридичною освітою (слідчих, прокурорів, суддів, нотаріусів, адвокатів, правозахисників)  можлива тільки за умови безперервної багатоступеневої системи організації навчального процесу в юридичних навчальних ВНЗ України, на яких будуються основні цінності, своєрідні мости у майбутнє – верховенство права і справедливість, миролюбство і право людини, демократія і співпраця, екологічна та ядерна безпека, солідарність.

Одним із напрямів удосконалення навчального процесу і наукової діяльності являється проведення наукових форумів, конференцій, круглих столів.

Насамкінець, ректор побажав всім учасникам конференції, щоб актуальні та важливі проблеми криміналістики та судочинства стали предметом активного обговорення, а основні тези їхніх  виступів знайшли відображення в Рекомендаціях конференції та збірнику наукових праць.