У КУП НАНУ відбулась перша лекція з циклу майстер-класів професора Пауло да Кунья (Університет Порто, Португалія)

17 Вересня, 2012

17-18 вересня  2012 р. у Київському університеті права Національної академії наук України в  рамках реалізації концепції майстер-класів відбувається цикл майстер-класів одного з провідних європейських спеціалістів в галузі конституційного права, директора Міждисциплінарного інституту Університету Порто (Португалія) професора Пауло да Кунья за темою: «Розвиток конституціоналізму в Португалії: історія та виклики сьогодення». 17 вересня 2012 року відбулась перша лекція «Історичні аспекти становлення конституціоналізму в Португалії».
     Професор Пауло да Кунья – директор Юридичного міждисциплінарного інституту при Університеті Порто, PhD права в Університеті Париж Пантеон-Ассас (Париж ІІ), Франція та Коїмбрському університеті, у якому також отримав ступінь ліценціату та магістра права. Професор да Кунья – доцент Лаврентійського університету, Канада; Почесний професор університету Маккензі, лектор в Університеті Сан-Паулу, Бразилія. Професор викладав у Університет Париж-Північ (Університет «Париж XIII») та багатьох вищих навчальних закладах Бразилії.  До цього він був одним із засновників приватного Університету Портукаленсе, Порту та юридичного центру “Núcleo de Estudos de Direito” при університеті Мінью. Професор да Кунья – член багатьох наукових товариств. Надрукував більше ніж 500 статей на 12 мовах. У 2007 році отримав відому бразильську премію в області літератури              “ Prêmio Jabuti de Literatura ” за найкращу книжку в області права – “Загальне конституційне право” (Direito Constitucional Geral).

На лекції були присутні проректор з наукової роботи КУП НАНУ, професор Олена Чернецька, завідувач відділом міжнародних зв’язків та грантів Іванна Єдгарова, студенти та науково-педагогічні представники КУП НАНУ.
     Слухачі ознайомились з трьома основними періодами формування конституційного права Португалії, цікавими подіями у політичному житті і правовій системі цієї держави, які відбувались під впливом процесів становлення і розвитку конституціоналізму Португалії. Професор висвітлив своє бачення періодизації конституціоналізму Португалії, зокрема: пре-ліберального періоду (1143-1820), ліберального монархічного конституціоналізму (1820-1910), період республіканської конституції (1910-1926) та конституції «Нової держави».

Лекція професора да Куньї викликала зацікавленість у студентів університету, сприяла підвищенню кваліфікаційного рівня майбутніх юристів та спонукала до роздумів. Наприкінці лекції професор да Кунья дав фахові відповіді на запитання слухачів.
     Студенти щиро вдячні ректорові, професорові Ю.Л. Бошицькому за організацію майстер-класу, проведеного професором да Кунья.