У КУП НАНУ відбулась презентація виставки заслуженого художника України Анатолія Шаповалова « Квітуча Кіровоградщина»

17 Грудня, 2014

16 грудня у рамках проекту «Інтелектуальна власність України – перлини живопису для студентської молоді», що діє в університеті під  патронатом ректора КУП НАНУ, професора, заслуженого юриста України Юрія Бошицького відбулося відкриття виставки «Квітуча Кіровоградщина» заслуженого художника України Анатолія Шаповалова. У своєму вступному слові ректор зазначив, що цей проект дає можливість майбутнім юристам у стінах університету ознайомитися з творчістю відомих митців, насолодитися справжніми перлинами живопису та сприяє спілкуванню з майстрами художнього мистецтва, адже майбутнє нації залежить від виховання високодуховної людини. Протягом певного часу студенти мали можливість відчути палітру яскравих барв полотен. Юрій Ладиславович Бошицький акцентував увагу присутніх, що нещодавно Анатолій Шаповалов був відзначений престижною премією  імені  Олександра Осмьоркіна в номінації «національна традиція» за творчі доробки останніх років, що  утверджують принципи реалістичного живопису на культурних теренах  Кіровоградщини.

Для Анатолія Шаповалова писати картини – це означає вловити гармонію тональних і колірних відносин та перекласти їх на свій лад. Його картини сприймаються радісно гармонійно, як народні українські пісні.

У заході взяли участь поважні гості: Річард Фрелек, керівник програм Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Женева, Швейцарія); делегація з Батумського державного університету ім. Шота Руставелі на чолі з Ібраімом Дідманідзе, доктором,професором; Якуб Форст-Баталії, директор австрійсько-культурного форуму; Сєдих Юрій Іванович, президент Товариства «Україна – Болгарія», Член Національної Спілки журналістів України, доктор філософії, почесний доктор Київського університету права НАНУ; Нестеренко Петро Володимирович, завідувач науково-дослідної лабораторії Національної академії образотворчого мистецтва,  і архітектури, мистецтвознавець; Протоієрей Сергій Ющик, перший проректор Київської духовної академії і семінарії, кандидат богослов’я; Протоієрей Віталій Клос, завідувач кафедри церковної історії – доктор церковно-історичних наук, професор; Заблодська–Дроган Надія, помічник Голови Державної служби інтелектуальної власності України; Платонова Оксана Володимирівна, директор кіномодельного агентства «NEO», актриса. Зі словами щирої вдячності  до ректора, Юрія Бошицького; Анатолія Шаповалова, автора картин  та всіх  присутніх на заході  звернулися студенти. Олександр Даценко, президент Студентського парламенту КУП НАНУ та Шипіш Галина, член наукового товариства  студентів КУП НАНУ, зазначивши, що даний проект для майбутніх юристів є знаковим і сприяє вивченню юридичних предметів в галузі інтелектуальної власності, закладаючи  зерна культурного зростання. На знак глибокої вдячності  від присутніх митцеві вручили квіти. На завершення заходу традиційно ректор Юрій Бошицький вручив сертифікат учасника виставки в стінах Київського університету права НАН України.

Проректор з соціально-гуманітарних питань Левківська Г.П.