Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАНУ відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі»

7 Жовтня, 2014

     У роботі міжнародної науково-практичної конференції взяли участь провідні науковці, аспіранти, студенти вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн, зокрема: із Всесвітньої організації інтелектуальної власності, Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України, Державної служби інтелектуальної власності України, Українського союзу промисловців і підприємців з питань інтелектуальної власності і інформаційної безпеки, Всесвітньої організації українських юристів, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного авіаційного університету, Київського економічного університету імені Вадима Гетьмана, Приазовського державного технічного університету, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.  


     Із вступним словом до учасників конференції на пленарному засіданні виступив ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Ю.Л. Бошицький, в якому, зокрема, відзначив, що конференція з проблематики інтелектуальної власності такого масштабу відбувається вперше, проте, зважаючи на появу все нових суперечливих тенденцій та явищ у сфері права та соціально-економічних відносин інтелектуальної власності, Київський університет права планує проводити на своїй базі конференцію на ще більш високому рівні із залученням представників багатьох міжнародних організацій та видатних вчених із різних країн світу. Право інтелектуальної власності є перспективним напрямом досліджень в університеті, створено кафедру інтелектуальної власності та інноваційних технологій, на якій здійснюється підготовка магістрів. Відносини в сфері інтелектуальної власності постійно розвиваються, нормативно-правова база прагне відповідати міжнародним нормам і наразі актуальним питанням є гармонізація вітчизняного законодавства з інтелектуальної власності до норм європейського. Іншим нагальним питання сьогодення є становлення дієвої системи правового захисту інтелектуальної власності, формування ефективно діючої інфраструктури для забезпечення реалізації державної політики та державно-приватного партнерства у цій сфері.


     На адресу організаторів та учасників міжнародної науково-практичної конференції надійшли привітання, зокрема від Президента Національної академії наук України, академіка Б.Є Патона, Міністра освіти і науки України С.М. Квіта, Голови Державної служби інтелектуальної власності України М.В. Ковіні, Радника Президента Українського союзу промисловців і підприємців з питань інтелектуальної власності і інформаційної безпеки С.П. Мосова, Голови союзу юристів України, президента Всесвітньої організації юристів та Світового Конгресу українських юристів В.О. Євдокимова, в яких, зокрема, зазначається, що сучасні тенденції у сфері права та економіки інтелектуальної власності в Україні та європейських країнах характеризуються суперечливістю та неоднозначністю форм прояву та поступово перетворюються на один із імперативів багатьох болючих соціально-економічних, політико-правових та в цілому суспільних явищ та процесів. Тому цілком закономірним та логічним є обрання Київським університетом права НАН України саме цієї проблематики для широкої дискусії у форматі міжнародної конференції.
     У ході урочистого засідання Вченої ради університету доктору права, директору Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності Міхалу Швантнеру було присвоєно почесне звання “Honoris Causa”.


     У своїх наукових доповідях учасники конференції обмінювались думками з питань нормативно-правового регулювання інтелектуальної власності та інноваційної діяльності на національному та міжнародному рівні, найгостріші проблеми права промислової власності, тонкощі управління інноваційними проектами та системою інтелектуальної власності організацій, практичні аспекти правової охорони засобів індивідуалізації товарів, робіт та послуг, науково-фундаментальні та прикладні проблеми правового регулювання авторського права та суміжних прав, зокрема, в мережі Інтернет. Зокрема, пролунали доповіді на такі актуальні теми сьогодення, як «Нові виклики в авторському праві», «Наукове забезпечення розслідування злочинів у сфері інтелектуальної власності», «Перспективи розвитку законодавства в сфері інтелектуальної власності на прикладі Великої Британії», «Інтелектуальна власність та інновації у міжнародних рейтингах», «Класифікаційний метод як дієвий спосіб стимулювання винахідництва в Україні», «Правова природа штучного інтелекту», «Вступ до проблематики патентування живої матерії» тощо.

     Робота міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі» відбувалась у формах пленарного засідання та засідання наукових секцій, які пройшли на високому науково-теоретичному рівні, з плідною полемікою та значним науково-професійним інтересом широкого кола молодих вчених і студентської молоді.
     За результатами роботи конференції оргкомітет вручив всім її учасникам сертифікати та відзначив високий науковий рівень дискусії і широке коло нагальних практичних проблем, шляхи вирішення яких обговорювались в її ході.
     Обрана тематика міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі» стала «площадкою» для обміну оригінальними думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з першочерговістю обговорюваних питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей її учасників.

     Обмін позитивним досвідом, глибокий аналіз тенденцій та нагальних проблем права інтелектуальної власності дали можливість присутнім на І Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі» виробити та схвалити Рекомендації.