Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАНУ відбулася науково-методична конференція «Науково-методичні засади викладання цивілістичних дисциплін в юридичних ВНЗ України»

17 Березня, 2016

     16 березня 2016 року у стінах Київського університету права НАН України відбулася науково-методична конференція «Науково-методичні засади викладання цивілістичних дисциплін в юридичних ВНЗ України».
     Співорганізаторами конференції виступили Національна академія наук України, Відділення цивільно-правових Національної академії правових наук України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака.
     У роботі конференції прийняли участь провідні науковці у галузі цивільного права, доктори юридичних наук із вищих навчальних закладів України, а також представники Гродненського державного університету ім. Янки Купала.
     З вітальним словом до учасників звернувся ректор КУП НАНУ професор Юрій Ладиславович Бошицький, який наголосив на потребі обговорення нагальних проблем викладання цивілістичних дисциплін, пошуку оптимальних підходів до їх викладання із урахуванням сучасних комунікаційних технологій, мотивацій студента та викладача. Головне – надати студенту сучасну освіту та підготовити до здійснення професійної діяльності. Було запропоновано на базі університету створити науковий центр цивілістики для обговорення методологічних засад та методики викладання у вищих навчальних закладах, а також запровадження відповідної рубрики у Часописі Київського університету права.


     Діалогову частину конференції з доповіддю «Академічна лекція з курсу «Цивільне право» для студентів юридичних ВНЗ України» розпочав завідувач кафедри цивільного і трудового права КУП НАНУ професор Володимир Васильович Луць, який поділився досвідом викладання.
     У подальшому ця проблема розвинута у виступі «Викладання дисциплін приватно-правового напрямку: забезпечення балансу теоретичних знань і практичних навичок» професора Наталії Семенівни Кузнєцової, яка торкнулась мотивації вивчення та зацікавленості у тому студентів, потреби збереження розумного балансу при викладання різним категоріям студентів, зокрема бакалаврам та магістрам.


      Цікавими та конструктивними були виступи, зокрема «Методика вирішення цивільно-правових спорів на практичних заняттях» професора Романа Андрійовича Майданика, який запропонував певний алгоритм: аналіз фабули як фактичних обставин та встановлення ключових елементів – визначення нормативного масиву та інституційної приналежності – встановлення можливих форм захисту та вирішення конфлікту – аналіз норми права та легальних тлумачень – формулювання висновків у максимально наближені процесу зальній формі.


     У доповідях були підняті різні проблеми щодо методологічних та методичних засад викладання цивілістичних дисциплін в юридичних ВНЗ України, зокрема: «Форми контролю якості знань студентів при викладанні цивілістичних дисциплін» – професор Коссак Володимир Михайлович; «Уніфікацікаційні документи у сфері приватного права при викладанні інститутів цивільного права України» – професор Довгерт Анатолій Степанович; «Проблеми викладання цивільно-правових дисциплін у форматі дистанційної освіти» – професор Стефанчук Руслан Олексійович; «Методичні аспекти викладання курсу «Житлове право» в юридичному ВНЗ» – професор Галянтич Микола Костянтинович; «Цивілістична термінологія та елемент правової культури як частина методології викладання цивільного права» – професор Шишка Роман Богданович; «Методичні особливості проведення семінарських занять з цивілістичних дисциплін» – завідувач відділу договірного права Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені Ф.Г. Бурчака НАПрН України  Гриняк Андрій Богданович та інш.


     Науково-методична конференція «Науково-методичні засади викладання цивілістичних дисциплін в юридичних ВНЗ України» відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Обрана тематика конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками та пропозиціями, які будуть опубліковані у збірці матеріалів тез та доповідей учасників наукового форуму.