У КУП НАНУ відбулася зустріч Міхала Свантнера зі студентами

20 Лютого, 2013

19 лютого 2013 року у стінах Київського університету права НАН України відбулась зустріч студентів 4 курсу спеціалізації «Цивільне та трудове право» з паном Міхалом Свантером, директором відділу з питань співробітництва з деякими країнами Європи та Азії Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).
     Ректор, професор Ю. Бошицький представив гостя студентам і зазначив, що М. Свантер відповідальний за розвиток та вдосконалення механізмів охорони прав інтелектуальної власності в деяких країнах Європи та Азії, зосереджуючи свою увагу на аналізі потреб країн з перехідною економікою в рамках програм співпраці, спрямованих на модернізацію систем інтелектуальної власності цих країн, імплементацію положень Угоди ТРІПС у їх національне законодавство та заохочення використання інтелектуальної власності. Також М. Свантер відповідає за надання технічної допомоги  країнам, які вступили в Європейський союз (ЄС) і країнам-кандидатам до вступу в ЄС у співпраці з Європейською Комісією, зокрема, з Офісом Інструменту технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX) Генерального Директорату Європейської Комісії з питань розширення, так само, як і з Офісом Проекту допомоги з метою відновлення, розвитку та стабільності суспільства (CARDS).

Ключовим питанням обговорення стали перспективи розвитку права інтелектуальної власності як в Україні, так і за кордоном, а також проблемні питання існування такої галузі права та можливі шляхи їх вирішення.
     Захід супроводжувала жвава дискусія, зокрема, студентів зацікавила діяльність Всесвітньої організації інтелектуальної власності, її участь у становленні такої права інтелектуальної власності, напрямки її діяльності, а також роль ВОІВ у встановленні цін на брендові товари світу.
     Студенти разом із паном М. Свантером обговорили перспективи розвитку законодавства у цій сфері, види правопорушень авторських та інших прав інтелектуальної власності, а також таку проблему як відплив кваліфікованих професійних кадрів з України та причини такого явища.
Пан М. Свантер підняв тему нестачі кваліфікованих кадрів у даній сфері, там самим заохотивши присутніх до вивчення такої цікавої та перспективної галузі права.

Ректор Ю. Бошицький наголосив на необхідності створення депозитарної бібліотеки в стінах Алма-матер, за сприяння ВОІВ та пана М. Свантера особисто, для більш детального ознайомлення студентів КУП НАНУ та інших вишів Києва з періодичними виданнями ВОІВ та іншими цікавими матеріалами для поглибленого вивчення права інтелектуальної власності.
     Зустріч завершилась виробленням спільної ідеї учасників за участі Ю. Бошицького та М. Свантера про проведення найближчим часом першої олімпіади з права інтелектуальної власності на базі КУП НАНУ.

Матеріал підготувала
студентка 4 курсу Марта Плавинська