У КУП НАНУ відбулось відкриття виставки сучасних ікон сімейної іконописної майстерні «Небо на землі»

28 Квітня, 2014

У рамках проекту  «Інтелектуальна власність України: перлини сучасного живопису для студентської молоді», що діє в університеті під особистим патронатом ректора, професора Юрія Бошицького та з нагоди  200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у Київському університеті права Національної академії наук України відкрилася виставка сучасних ікон сімейної іконописної майстерні «Небо на землі», яку очолює священик Сергій Павелко. На виставці представлені сучасні ікони із творчого доробку майстрів з Миколаєва.

Миколаївській  майстерні «Небо на землі» майже 10 років. Ідея її створення належить Михайлу Шполянському та Сергію Павелко, який долучив до справи майстрів іконопису. З часом вона стала своєрідною іконописною школою, в якій миколаївські майстри практикують різноманітні живописні техніки та духовний зміст ікони. Іконописці майстерні „Небо на землі ” працюють за старовинними технологіями. Використовують тільки натуральні матеріали. Іконопис – це не тільки оволодіння майстерністю, а ще й духовний подвиг. Тому справжніми іконописцями можуть стати далеко не всі охочі. Із багатьох  учнів, які приходили до майстерні, залишилися працювати переважно жінки.  Сьогодні у майстерні працює 7 майстрів.
     Для студентів ця виставка матиме надзвичайне значення. Молодь повинна вчитися сприймати мистецтво, глибинні його напрями і духовну спадщину свого народу. Саме тому, за ініціативи Юрія Ладиславовича Бошицького, виставка відкривається у стінах Київського університету права НАН України.

Куратор виставки, майстриня-іконописець Марія Павелко представила роботи майстрів, розказала про деякі секрети виготовлення ікон, а також спрямувала увагу всіх присутніх на значення ікон в історії України, їх вплив на духовність нації – «Ікона за давньою традицією, прикрашена дорогоцінним камінням, яке символізує все найцінніше в нашому житті, що ми приносимо в дар Господу та Його Пречистій Матері».