У КУП НАНУ відбулось засідання наукового семінару «Розвиток відносин цивільно-правової відповідальності в сучасній Україні».

6 Жовтня, 2015

До Дня юриста кафедра цивільного та трудового права спільно з сектором інтелектуальної власності та інноваційних технологій  провели засідання наукового семінару «Розвиток відносин цивільно-правової  відповідальності в сучасній Україні». Зі вступним словом виступив ректор університету, професор  Ю.Л. Бошицький, який звернув увагу на нагальну потребу наукового і методичного опрацювання вузлових питань юридичної науки взагалі та цивільного права зокрема. Це має не тільки державне , а й міждержавне значення. В їх розробці зацікавлені колеги з Грузії, які запропонували університету тісну співпрацю в розробці наріжних проблем цивільного права і права інтелектуальної власності.

Після нього модератором семінару був д.ю.н., професор Р.Б. Шишка, який водночас торкнувся проблеми розмежування акцесорних та деліктних зобов’язань  в цивільно-правовій відповідальності. Далі з доповідями виступили викладачі кафедри цивільного та трудового права та студенти:
•    к.ю.н., професор Десятник «Щодо підстави цивільно-правової відповідальності»;
•    К.ю.н., доцент Великанова М.М.  «Відповідальність сторін за договором на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських і технологічних робіт»;
•    К.ю.н., ст.н.с. Пленюк М.Д. «Проблеми цивільно-правової відповідальності за договором»;
•    К.ю.н. Кожевникова В.О. «Правові наслідки невиконання сторонами договору сурогатного материнства»
•    к.ю.н. Рассомахіна О.А. «Порушення прав на торговельні марки шляхом використання позначень в мережі Інтернет та відповідальність за них»;
•    К.ю.н. Гузеват М.О. «Цивільно-процесуальна відповідальність за порушення земельного законодавства»;
•    К.ю.н. Різник В.С. «До питання про значення категорії  «цивільно-правова відповідальність» як  законодавчої та науково-теоретичної категорії»;
•    К.ю.н. Кочин В.В. «Особливості цивільно-правової відповідальності юридичних осіб приватного права;
•    Мойсеєнко Ю.В., магістр  «Проблеми потенційного зловживання правом при застосуванні процедури захисту права суб’єктами права інтелектуальної власності»;
     З коротенькими доповідями виступили студенти університету:
     Бондар Віталій, Бондар Вікторія, Поліщук Богдан,  Горєлова В., Замятін М., Буфан В., Туровська  В., Третяков  Б., Осипенко  О. та інші.

Завідувач сектора інтелектуальної
власності та інноваційних технологій
кафедри цивільного та трудового права
 професор Шишка Р.Б.