Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАНУ відбулося продовження роботи науково-практичної конференції «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі».

27 Жовтня, 2016

26 жовтня 2016 р. у Київському університеті права НАН України відбулося продовження роботи міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі».

 

 До учасників конференції із промовою звернувся ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Ю. Л. Бошицький та окреслив основні напрямки подальшої співпраці із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності. Зокрема, було наголошено на тому, що вирішення поставлених проблем в сфері інтелектуальної власності можливе для України із врахуванням досвіду провідних європейських країн та США. Важлива роль у цьому процесі належить і міжнародному академічному співробітництву, що є одним із пріоритетів нашого університету. Структура Київського університету права має усі необхідні організаційні та правові можливості для розвитку: по-перше, подальшого співробітництва з ВОІВ; по-друге, для того, щоб стати провідником її ідей на теренах Східної Європи, в тому числі з підготовки і перепідготовки фахівців у сфері інтелектуальної власності. Принагідно зауважити, що зараз чергова делегація КУП НАН України (а це троє студентів) підготовлені до участі у міжнародній науково-практичній конференції, яка відбудеться у Женеві (Швейцарія) у грудні цього року.

В продовження розпочатої дискусії в сфері проблем інтелектуальної власності, перед учасниками конференції з доповіддю виступила Секніашвілі Елене, головний спеціаліст відділу з питань європейської інтеграції та судочинства Департаменту з правових та міжнародних справ Національного центру інтелектуальної власності «Сакпатенті» (Грузія). Зокрема, у своєму виступі Секніашвілі Елена наголосила на необхідності співпраці в галузі інтелектуальної власності.

До учасників конференції з промовами виступили представники кафедр Київського університету права НАН України. Зокрема: Біленчук П. Д.,  к.ю.н., професор кафедри цивільного та трудового права, «Науково-методичне і експертне забезпечення дослідження об’єктів інтелектуальної власності»; Бісюк О. С., к.ю.н., доцент кафедри кримінального права та процесу, «Контрафактні та піратські дії, за які настає кримінальна відповідальність за законодавством України»; Гузеват М. О., к.ю.н., доцент кафедри цивільного та трудового права, «Захист прав інтелектуальної власності: питання теорії та практики»; Кожевникова В. О., к.ю.н., доцент кафедри цивільного та трудового, «Роль обмежень у договорі»; Калашник О. М., к.ю.н., доцент кафедри цивільного та трудового права, «Щодо можливості застосування аналогії у цивільному процесі при розгляді спорів у сфері захисту прав інтелектуальної власності» тощо.

Студентська трибуна була представлена виступами студентів Київського університету права НАН України, зокрема Слободяник Іванна, «Правовий режим студентських наукових робіт»; Давидова Олена, «Засоби індивідуалізації юридичних осіб»; Джафарова Ельнара, «Майнові права в сфері інтелектуальної власності»; Мойсеєнко Юрій, «Питання реалізації норми про обов’язкову оцінку вкладу об’єктів права інтелектуальної власності, належних державним установам, при формуванні господарських товариств» тощо.

З підсумками роботи ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі» до учасників звернулися ректор Київського університету права НАН України Юрій Бошицький та Олександр Шевченко, керівник програм Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Швейцарія) та було запропоновано прийняти підсумковий документ конференції у формі Резолюції.

На завершення співорганізатори конференції побажали всім учасникам взаємного збагачення плідними ідеями та інтелектуальної реалізації особистості.

Прес-служба КУП НАНУ