У КУП НАНУ відбулося відкриття персональної виставки творів художника Леоніда Ковриги

10 Березня, 2020

1

6 березня 2020 року в КУП НАН України у рамках загальноуніверситетського проекту «Інтелектуальна власність України: перлини сучасного живопису для студентської молоді», що діє у Київському університеті права Національної академії наук України під патронатом ректора Юрія Бошицького, відбулося відкриття персональної виставки картин «Живопис, що об’єднує покоління» відомого українського художника Леоніда Ковриги.

Захід відкрив ректор, зазначивши, що живописець добре відчуває інтелектуальний та культурний клімат доби, її потреби. Яскраві художні полотна Л. Ковриги незмінно несуть в собі ознаки авторської самодостатності, прагнення донести чистоту та велич природи, наповнені духом креативності і новизни.

Зі словами захоплення та підтримки виступив громадський і політичний діяч, народний депутат багатьох скликань Юрій Кармазін, який зауважив, що за понад десять років, які існує проект «Інтелектуальна власність України: перлини сучасного живопису для студентської молоді», в стінах юридичного закладу вищої освіти було представлено більш ніж 1000 картин українських художників.

Дмитро Ткач, Надзвичайний і Повноважний посол України, зазначив високий рівень художньої майстерності  живописця, його відданість справі свого життя, і, будучи сам відомим художником з кераміки, наголосив, що тільки великий талант і постійна праця дозволяють досягти високих рівнів мистецтва.

Перший секретар з політичних питань Посольства Республіки Узбекистан в Україні Абдурахмон Махмудов, зазначив, що такого роду художні виставки є надзвичайно важливими для формування естетичних смаків та в цілому особистості майбутнього юриста.

З натхненними словами подяки на адресу митців виступила Євгенія Басалаєва, народна артистка України, Президент культурно-мистецького благодійного фонду «Київ-Класік», арт – директор Міжнародного фестивалю мистецтв «Діалоги культур», яка акцентувала увагу на тому, що Леонід Коврига своєю творчою присутністю урізноманітнює і збагачує панорамну картину сучасного українського мистецтва. Карпатський пейзаж є дійсно дивовижним та надихає на захопленість чарівністю світу та красою природи, а прекрасний колорит на картинах яскраво підкреслює красу української природи.

На заході серед почесних гостей були присутні: Мірослав Денці – Третій секретар Політичного Відділу Посольства Словацької Республіки; Вусал Сулейманов – Радник Посольства Азербайджанської Республіки в Україні; Наміг Ніфтуллаєв – Перший Секретар Посольства Азербайджанської Республіки в Україні; Фергад Туранли – Керівник Асамблеї української та азербайджанської інтелігенції, завідувач кафедри сходознавства факультету міжнародних відносин НАУ, професор; Джалал Гусейнов – Керуючий партнер компанії «FormativePartners»; Антонія Цвід – українська письменниця, член Національної спілки письменників України, Лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Олександра Олеся; Станіслав Бушак – член спілки художників України та ін.

Всі присутні відзначали велику майстерність Леоніда Ковриги, його любов до рідної землі, а також тепло й щиро привітали художника із знаковою подією в його житті та можливістю спілкування.

Прес-центр КУП НАНУ