У КУП НАНУ відбуваються майстер-класи Йозефа Зігелє, генерального секретаря НДО «Інститут європейського омбудсмана» (EOI)

3 Грудня, 2013

У період 2-8 грудня 2013 року в Київському університеті права НАН України за запрошення ректора університету професора Юрія Бошицького перебуває генеральний секретар недержавного громадського об’єднання «Інститут європейського омбудсмана» (ЕОІ). В рамках свого візиту пан Зігелє проводить майстер-класи в КУП НАНУ та РІ КУП НАНУ за такими актуальними темами, як:
1)    Презентація Інституту європейського омбудсмана: історія, діяльність, перспективи;
2)    Права людини в контексті політичної реальності та на практиці;
3)    Омбудсман Австрії – Бюро Австрійського Омбудсмана у Відні: функції, завдання, повноваження;
4)    Омбудсман Тіролю – Регіональний Омбудсман провінції Тіроль: функції, завдання, повноваження;
5)    Омбудсман Форарльберг – місцевий Омбудсман провінції Форарльберг: функції, завдання, повноваження.

Так, 3 грудня 2013 року відбулись майстер-класи за першими двома темами. Під час майстер-класів почесний гість розповів про структуру, повноваження і функції інституту європейського омбудсмана, створеного у жовтні 1982 року, а також про перебіг подій, пов’язаних з управлінськими аспектами цієї організації. Крім того, особливий інтерес серед присутніх викликала тема реалізації діяльності омбудсменів щодо захисту прав людини за певних політичних обставин. Адже захист  прав людини  з кожним днем стикається з великими проблемами у концептуальній і практичній площині. Навіть у країнах з розвинутими демократичними традиціями не припиняються гострі дискусії щодо визначення і  сучасного трактування  прав людини. Особливо це відчутно під час загострення певних політичних ситуацій. Тому є надзвичайно важливим для майбутніх юристів – фахівців із захисту прав людини , крім виняткових знань законодавства, ще й мати високий рівень культури реалізації захисту прав людини, що, у свою чергу, пов’язане із проблемою соціального і світоглядного вибору людини.
     Питання, висвітлені під час майстер-класів, викликали низку запитань та жваву дискусію.
     Студенти та колектив КУП НАНУ дякують професорові Юрію Бошицькому, ректору КУП НАНУ за надану можливість спілкування з генеральним секретарем НДО «Інститут європейського омбудсмана» д-ром права Йозефом Зігелє.

Прес-центр відділу міжнародних
зв’язків і грантів