У КУП НАНУ відбувся круглий стіл на тему: «Права людини як авторитет діяльності держав»
В рамках проведення святкування днів факультету міжнародних відносин в Київському університеті права НАН України 10 грудня 2013 року відбувся круглий стіл на тему: «Права людини як авторитет діяльності держав», який був також присвячений Міжнародному дню захисту прав людини, а також 65-річниці прийняття Загальній декларації з прав людини,1948р.
Участь у круглому столі взяли: декан факультету міжнародних відносин Дей М.О., науково-педагогічні працівники кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства к.ю.н.. доцент кафедри Алямкін Р.В., к.ю.н., доцент кафедри Харчук О.О. Особливістю круглого столу стало, те,що до нього були залучені учні Ліцею №38 ім. В.М.Молчанова. Модераторами круглого столу виступили к.ю.н.,доцент кафедри Тітко Е.В. та асистент кафедри Шумеляк К.А.
Впродовж заходу студенти представили для розгляду презентації “Нюрнбергський процес-злочини проти людяності” (Введенський Євген, Племянніков Богдан) «Діти Мауглі: міф чи реальність» (Любас Єлизавета, Добродєєва Маргарита, Сумленна Катерина, Волошина Ганна); справи Європейського суду з прав людини «Mikheyev v. Russia»( Капустін Володимир, Соловйова Анастасія, Горбонос Тетяна), «Khodorkovskiy v. Russia» (Самойленко Любов, Погуляй Віталій, Бабцова Тетяна), «Nechiporuk and Yonkalo v. Ukraine»( Полінська Дар’я, Погуляй Віталій, Капустін Володимир), доповіді: «Неправові дії слідчих органів України у справі підсудного Нечипорука»,(Ревуцька Таміла і Шатворян Олена – Академія муніципального управління), «Доведення вчинення психологічного насилля на прикладі справи “Міхеєв проти Росії»( Салата Максим і Білий Сергій – Академія муніципального управління)
У результаті обговорень учасники круглого столу підкреслили, найвищою цінністю нашої цивілізації завжди буде людина, бо саме вона є її творцем і головним рушієм. Основні права і свободи людини конституційно підтверджені майже в усіх цивілізованих країнах світу. Але попри це, дедалі частіше у різних куточках планети виникають ситуації, що потребують нагального об’єднання сильних, розумних, небайдужих людей для спільної боротьби за торжество давно проголошених, але все ще недосяжних ідеалів. Це складний процес, який не можна забезпечити тимчасовими законодавчими діями. Тут необхідна налагоджена взаємодія усіх елементів такого складного механізму, яким є держава. Саме вона відповідальна за порушення прав і свобод людини та громадянина.