У КУП НАНУ відбувся круглий стіл «Реформування кримінально-процесуального законодавства України»

11 Квітня, 2012

11 квітня 2012 року у Київському університеті права НАН України за ініціативи кафедри кримінального права та процесу відбувся круглий стіл «Реформування кримінально-процесуального законодавства України», який був присвячений обговоренню проекту Кримінального процесуального кодексу України (реєстр. № 9700), який передбачає засадничо нові підходи до здійснення провадження у кримінальних справах. Проект КПК ліквідовує окремі інститути кримінально-процесуального права, запроваджуючи натомість нові; в окремих випадках кардинально змінюється процедура кримінального судочинства.
     У роботі круглого столу взяли участь представники  багатьох вищих навчальних закладів України та практичних підрозділів. Зокрема, Інституту держави і права ім. В.М. Корецького, Національного університету внутрішніх справ, Національної академії прокуратури, Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ,  апеляційного суду м. Києва.

Під час роботи круглого столу піднімалися найбільш злободенні питання проекту Кримінального процесуального кодексу України, зокрема, дотримання кримінально-процесуальної форми при збиранні доказів і їх процесуальних джерел (Є.Г. Коваленко, професор Національної академії внутрішніх справ, к.ю.н., доцент), поняття та повноваження слідчого судді (В.В. Ковальська, суддя апеляційного суду м. Києва), проблем та перспектив касаційного перегляду кримінальних справ Верховним Судом України (Н.Л. Дроздович, помічник судді Верховного Суду України, к.ю.н.), реалізації конституційних засад рівності сторін у новому КПК України (М.П. Короленко, професор кафедри кримінального права та процесу КУП НАН України, к.ю.н., доцент, Заслужений юрист України), прямої участі народу при здійсненні судочинства в умовах реформування кримінальної юстиції України (С.В. Прилуцький, старший науковий співробітник відділу проблем кримінального права, кримінології та судоустрою Інституту держави і права ім. В.М. Корецького, доцент кафедри кримінального права та процесу КУП НАН України, к.ю.н., доцент), правового статусу учасників процесу в умовах реформування кримінально-процесуального законодавства (Б.Л. Ващук, доцент кафедри кримінального права та процесу КУП НАН України, к.ю.н., доцент), запровадження інституту слідчого судді до кримінального процесу України (О. Дроздович, студентка п’ятого курсу КУП НАН України), проблеми реалізації принципу незалежності суддів (Д. Навроцький, студент четвертого курсу КУП НАН України) та інші.

Робота круглого столу здійснювалася у дусі дискусії та обговорення кожної доповіді. Науковці, практичні працівник та студентська молодь обмінялися думками з приводу проблем реформування кримінально-процесуального законодавства України.
     Сподіваємося, що проведення круглих столів такого рівня стане гарною традицією роботи кафедри кримінального права та процесу КУП НАН України.