У КУП НАНУ відбувся круглий стіл «Захист прав людини у ХХІ столітті: можливості, виклики та перспективи»

10 Грудня, 2019

10 грудня 2019 року,  у всесвітній День прав людини, у Київському університеті права НАН України відбувся круглий стіл на тему: «Захист прав людини у ХХІ столітті: можливості, виклики та перспективи». Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини, відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/423 (V).

ugorec.jpg

Метою проголошення цього дня є привернення уваги “людей у всьому світі” до Загальної декларації прав людини як до загального ідеалу для всіх людей і народів.

Цього року девіз всесвітнього Дня прав людини – «Молодь встає на захист прав людини». Як відзначають в ООН, ця тема повинна продемонструвати як молоді люди по всьому світу виступають проти расизму, мови ненависті, буллінгу, дискримінації, зміни клімату.

ugorec.jpg

Студенти КУП НАНУ також були не байдужими до вищезазначених тем і, обравши англійську мову, як робочу,  обговорили такі питання, як міжнародно-правове регулювання захисту прав навколишнього середовища; історичні аспекти та сучасні рішення щодо боротьби з дискримінацією, расовою сегрегацією, політикою апартеїду; правове регулювання запобігання насильства проти жінок; захист прав людини у кіберпросторі; тощо.

ugorec.jpg

У рамках круглого столу відбулася цікава та по-науковому виважена дискусія.

Прес-центр КУП НАНУ