У КУП НАНУ відбувся майстер-клас доктора права Ігоря Котлярчука (США)

7 Вересня, 2011

У рамках угоди про співпрацю із American Bar Association, яка була підписана в жовтні 2010 року ректором КУП НАНУ професором Ю.Л. Бошицьким та Президентом Українсько-американської асоціації юристів Дж. Пазуняком передбачено проведення майстер-класів відомих у США науковців, які мають великий практичний досвід роботи та займаються актуальними питаннями права.
    5 вересня 2011 року у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації Концепції майстер-класів, була проведена вже п’ята за рахунком лекція доктора права Ігоря Котлярчука (США), для студентів відділення міжнародного права на тему: «Податкове право Сполучених Штатів Америки». Ігор Котлярчук – адвокат, федеральний екс-прокурор США зі спеціалізації податків та у кримінальних справах, екс-президент Вашингтонської Групи, член Українсько-американського товариства адвокатів, Американської асоціації юристів, Асоціації юристів Вірджинії, Асоціації юристів Нью-Йорку, Асоціації юристів Вашингтону.

Майстер-клас «Податкове право США» ставив на меті, перш за все, систематизацію знань студентів та поглиблене вивчення основних теорій податків у США.
   Під час майстер-класу І. Котлярчук зазначив, що в рамках процесу по скороченню бюджетного дефіциту податкова система США підлягає перегляду. Наголошувалося, що в ході саміту Великої двадцятки в Торонто (Канада) лідери G20 погодилися скоротити дефіцит бюджету в розвинених країнах-членах G20 до 2013 року. Скорочення повинно розпочатися з 2012 року, до 2016-го дефіцити і обсяги державного боргу повинні бути стабілізовані.

У цілому, обговорення теми, викликало жваву дискусію серед студентів, яких цікавили питання відповідальності за ухилення від сплати податку, адже відомо, що у СШП застосовуються більш жорсткі заходи впливу, ніж у європейських країнах.
    Студенти щиро вдячні ректорові Ю.Л. Бошицькому за надану можливість спілкуватися з відомим науковцями і практиками і І.Котлярчуку – за розкриття цікавої і пізнавальної тематики.