У КУП НАНУ відбувся майстер-клас президента Асоціації міжнародного права, директора Інституту держави і права НАНРМ, професора Олександра Дмитровича Буріана

30 Жовтня, 2012

30 жовтня 2012 р. на запрошення ректора, професора Ю.Л. Бошицького та  у рамках реалізації концепції майстер-класів Київський університет права НАН України відвідав президент Асоціації міжнародного права, директор Інституту держави і права НАН Республіки Молдова, проф. О.Д. Буріан.
     Почесний гість ознайомився з діяльністю КУП НАНУ. Під час екскурсії президент Асоціації міжнародного права висловив захоплення щодо високого рівня матеріально-технічної бази університету.

На майстер-клас під назвою: «Інтеграційні процеси Схід-Захід і пострадянський простір» зібрались студенти та науково-педагогічні працівники. Декан факультету міжнародних відносин Дей М.О. ознайомила присутніх з біографією професора: Надзвичайний і Повноважний Посол (у відставці), президент Молдавської Асоціації міжнародного права, директор Інституту держави і права Академії наук Республіки Молдова. У 1984 році закінчив факультет економіки і права Російського університету дружби народів. У 1987 році здобув науковий ступінь «кандидат юридичних наук», захистивши в Інституті держави і права Академії наук СРСР дисертацію за темою «Міжнародно-правові аспекти боротьби СРСР проти мілітаризації космічного простору». У 2003 році професор Буріан захистив дисертацію за темою «Правовий режим дипломатичної діяльності» і здобув науковий ступінь доктора юридичних наук. Основні напрямками досліджень: міжнародне публічне право, дипломатичне право, геополітика, космічне право.
     Професор Буріан розповів про зміни на міжнародній арені після закінчення Другої світової війни. Закцентував увагу на балансі сил у міжнародних відносинах, а саме: розподілі світового впливу між окремими центрами сили – полюсами. Так, яскравим прикладом біполярного світового ладу стала Холодна війна між Радянським Союзом та США. Жваву дискусію серед студентів викликало питання щодо Карибської кризи. Хотілось би зауважити, що директор Інституту держави і права НАН Республіки Молдова висвітлив концепцією відомого американського соціолога та політолога С.Ф. Хантінгтона «Зіткнення цивілізацій», котра описує динаміку сучасних міжнародних відносин крізь призму конфліктів та цивілізаційних основ.
     Майстер-клас проводився у інтерактивному режимі, студенти задавали цікаві питання, на які професор Буріан відповідав з точки зору норм міжнародного права, а також на підставі свого власного досвіду.

Професорсько-викладацький склад і студенти університету щиро вдячні ректорові, професорові Ю.Л. Бошицькому за організацію візиту професора О.Д. Буріана.