У КУП НАНУ відбувся майстер-клас професора Едуарда Сомерса (Бельгія) «Costa Concordia» і відповідальність за надання збитків пасажирам»

1 Жовтня, 2012

У КУП НАНУ завершився цикл майстер-класів профессора публічного права, морського права в університетах Генту та Антверпену, директора Інституту морського права Едуарда Сомерса  (Бельгія)
     28 вересня 2012 року почесний гість презентував студентству та професорсько-викладацькому складу КУП НАНУ останню лекцію з циклу, а саме: «Costa Concordia» і відповідальність за надання збитків пасажирам».

Професор Сомерс ознайомив аудиторію з процесами розгляду справи катастрофи. Як відомо: 13 січня 2012, поблизу західного узбережжя Італії, судно зачепило дном підводні скелі, пропороло борт та напівзатонуло на мілководді поблизу острова Джиліо. За оцінками експертів, власник затонулого лайнера – італійська компанія «Costa Crociere» – зазнала збитків приблизно на 1,5 млрд євро, а узбережжю Тоскани загрожує екологічна катастрофа.
     Майстер-клас пройшов в інтерактивному режимі, студенти задавали цікаві питання, на які профессор Сомерс відповідав з точки зору норм міжнародного права, а також на підставі свого власного науково-практичного досвіду.
     Візит професора Сомерса, директора Морського інституту Гентського університету, закінчився врученням сертифікату «Про проведення циклу майстер-класів у КУП НАНУ» та цінних подарунків від імені ректора КУП НАНУ, професора Юрія Бошицького.

Студенти та співробітники дякують ректорові КУП НАНУ, професору Юрію Бошицькому за організацію візиту професора Едуарда Сомер