У КУП НАНУ відбувся майстер-клас професора Вільяма Батлера (США)

5 Квітня, 2012

5 квітня 2012 р. в рамках реалізації концепції майстер-класів Київський університет права НАН України відвідав доктор права, професор Пенсільванського університету (США) Вільям Еліот Батлер, який провів майстер-клас на тему: «Періодизація історії міжнародного права».
     Вільям Батлер має ступінь бакалавра гуманітарних наук (В. А.) Американського університету, 1961 р.; є магістром гуманітарних наук (М. А.), Школи поглибленого вивчення міжнародних відносин Університету ім. Джона Гопкінса (SAIS), 1963 р.; доктором права (J.D.), Гарвардської школи права, 1966р.; магістром права (LL.M.), Юридичного факультету Академічного правового університету при Інституті держави і права РАН, 1997 р.; доктором філософії (Ph.D.), за дисертацію на тему «Радянський Союз і морське право» («Soviet Union and the Law of the Sea») 1970р.; доктором юридичних наук (LL.D.) Лондонського університету, 1979 р.

На майстер-клас зібралися науково-педагогічні працівники та студенти спеціальності правознавство та міжнародне право Київського університету права НАН України.
     Професор Батлер ознайомив студентів періодизацією міжнародного права та наголосив на основних ознаках кожного з етапів. Лекція Вільяма Батлера викликала зацікавленість у студентів університету, сприяла підвищенню кваліфікаційного рівня майбутніх юристів з міжнародного права та спонукала до роздумів. Професор висвітлив своє бачення концепції періодизації міжнародного права, здійснив порівняльний екскурс в історію та дав чіткі визначення низці термінів.

У цілому, майстер-клас викликали жваву дискусію серед студентів. Майстер-клас проводився у інтерактивному режимі, студенти задавали цікаві питання, на які професор Батлер відповідав з точки зору норм міжнародного права, міжнародної доктрини а також на підставі свого власного науково-практичного досвіду.
     По закінченні майстер-класу студенти мали нагоду поспілкуватися із професором Батлером з окремих проблем міжнародного права та отримати науково обґрунтовані відповіді на поставлені запитання.

Надзвичайно приємним подарунком від поважного гостя професора Батлера були численні наукові праці, видані у Великій Британії та Сполучених Штатах Америки, серед яких є унікальні посібники. Студенти щиро вдячні ректорові, професорові Ю.Л. Бошицькому за організацію майстер-класу, проведеного Вільямом Батлером.