У КУП НАНУ відбувся науковий семінар «Кодифікація трудового законодавства: проблеми, підходи та можливі наслідки для України»

8 Грудня, 2016

Студенти та науковці визначили проблеми нинішнього трудового законодавства та виокремили проблемні питання, пов’язані з проведенням нової кодифікації у даній сфері. У рамках тижня права 8 грудня 2016 р. у КУП НАНУ відбувся науковий семінар «Кодифікація трудового законодавства: проблеми, підходи та можливі наслідки для України».
     Про новітні вимоги до реалізації права на працю, що містяться у проекті Трудового кодексу України, розповів доц. кафедри к.ю.н. С.С. Петрачкович.
     Було наголошено, що в умовах економічної кризи порушення трудових прав є масовим. Нова кодифікація трудового законодавства лише частково вирішить наявні проблеми.
     Окремі доповіді студентів і аспірантів було присвячені колізіям в трудовому законодавстві, принципам трудового права, доктрині соціальної відповідальності роботодавців.
     Як наголосила доц. кафедри к.ю.н. Кожушко С.І. у даний період часу прийняття проекту ТКУ є малоймовірним. Прийняття документу можливе лише за умови врахування численних зауважень МОП та вчених (у тому числі на рівні понятійного апарату). У науковому середовищі точиться дискусія, чи має стати новий кодекс галузевим чи комплексним актом. Та Україна не зможе уникнути глобальних тенденцій, зокрема, пов’язаних з євроінтеграцією. «У світлі глобалізації виникає питання про новий рівень кодифікації законодавства – на європейському рівні. Це продиктовано, зокрема, інтересами транснаціональних компаній та розвитком свободи чотирьох рухів», – окреслив майбутню перспективу в.о. зав. кафедри д.ю.н. професор Р.Б. Шишка наголосив на поширеності нелегальних трудових відносин, що свідчить про послаблення регулятивного потенціалу кодифікованого акту.

Прес-центр КУП НАНУ