У Київському університеті права НАН України було проведено мовно-літературний конкурс з метою вшанування творчої спадщини Т.Г. Шевченка
У Київському університеті права НАН України було проведено мовно-літературний конкурс під керівництвом к.філол.н. доцента кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Стежко С.О.
Мета конкурсу – вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.
Студентам першого курсу було запропоновано теми:
- «Життя і доля завжди у тандемі, а ми, немов заручники між них…»
Ми не лукавили з тобою, “Доля” ( Тарас Шевченко) | «Із долею рахунки не зведемо, Ми мусимо до неї прислухатись, Клавдія Дмитрів, 2021 |
- «Разом ми – сила!»
Свою Україну любіть. “Свою Україну любіть” (Тарас Шевченко) | “Чим ми побідили? “Захар Беркут” (І.Франка) |
- Лицарі України.
« Ой у лузі червона калина..». | «І вам слава, сині гори, |
Приємно, що у нашому університеті є творчі та обдаровані студенти. Серед них:
Жаров Гліб МБ-11, Воронова Вікторія ПБ-11, Вяткін Богдан ПБ-11
Уривок однієї творчої роботи:
«Україна могутня держава з величною культурною спадщиною, коріння якої сягає глибоко в історію за часів існування Київської Русі. Протягом багатьох століть українська нація незворушно приймала усі виклики життя, доводячи світу, що країна, яка прагне до своєї свободи і розвитку, здолає будь-який кризис, будь-якого ворога.
Яскравим прикладом величі нашої нації є українська кров, яка тече в королівських династіях Європи а також культурні надбання, які отримала Європа від українців. Родичі Ярослава Мудрого, які були на престолах Європи: Марія Володимирівна молодша сестра Ярослава Мудрого, яка врятувала Польщу від розвалу і підпорядкування Священній Римській імперії. Королева Франції Анна Ярославна, донька Ярослава, яка привезла до Франції Реймське Євангеліє, на якому потім присягали всі французькі королі. Королева Норвегії і Данії Єлизавета Ярославівна донька Ярослава, яка була королевою двох царств. Королева Угорщини Анастасія Ярославна, наймолодша донька, син якої став королем Угорщини. А також онучка мудрого володаря Русі Маргарита Шотландська, іменем якої названі велика кількість знакових міст Шотландії.
Крім культурної спадщини Київської Русі, Україна знала справжніх лицарів козацької доби, які боролися за свободу і розквіт своєї держави.»
Дякуємо за участь і бажаємо нашим студентам творчих успіхів!
Прес-Центр КУП НАНУ