Національна академія наук України Київський університет права

У Київському університеті права НАН України відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми правової системи України».

28 Листопада, 2014

     27 листопада 2014 р. в Київському університеті права НАН України відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми правової системи України».
     У роботі міжнародної науково-практичної конференції взяли участь вчені, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн, зокрема:
     Міхал Вархола, Президент Академічного товариства Міхала Балудянського (Словацька Республіка), Лука Мецетті, професор конституційного права і прав людини Болонського університету, Директор Вищої школи правових наук (Італійська Республіка), Аттіла Петерфалві, Президент Національного комітету із захисту даних і свободи інформації (Угорщина), Богуслав Банашак, професор, декан факультету права та управління університету Зелена Гура (Республіка Польща), почесний доктор Київського університету права НАН України, Крістіна Герміда де Лано, професор кафедри філософії та права Мадридського університету імені короля Хуана Карлоса (Іспанія), Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, Інституту законодавства Верховної Ради України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національної академії внутрішніх справ, Вінницького фінансово-економічного університету, Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, Рівненського інституту Київського університету права НАН України, Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права;
     Із вступним словом до учасників конференції на пленарному засіданні виступив ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Ю.Л.Бошицький, в якому, зокрема, зазначив, що вже вшосте Київський університет права НАН України збирає в цій залі учасників та гостей конференції «Сучасні проблеми правової системи України». Заявлена шість років назад проблематика, не втрачає своєї актуальності, оскільки в цілому реформування правової системи України є складним процесом, що вимагає особливої уваги та особливого ставлення до інтелектуальної та наукової складової розв’язання саме цих складних питань реформування. Більше того, за сучасних умов євро інтеграційних прагнень України, національна правова система в цілому, та її складові, а саме нормативна основа та інституціональна складова, повинні набути дійсних (реальних)  рис романо-германської правової сім’ї, оскільки особливо важливим фактором для організації розквіту та розвитку власного суспільства виступає сформована національна правова система, яка продуктивно функціонує.


     На адресу організаторів та учасників міжнародної науково-практичної конференції надійшли привітання, зокрема від Президента Національної академії наук України, академіка НАН України Бориса Євгеновича Патона; академіка-секретаря Відділення історії, філософії та права НАН України Олексія Семеновича Онищенко; Голови Союзу юристів України Валерія Олександровича Євдокимова; начальника Головного управління юстиції у Рівненській області Степана Івановича Данилюка, в яких зокрема зазначається, що стратегія розвитку України в умовах євроінтеграційних процесів та забезпечення національної безпеки вимагає налагодження роботи в сфері впорядкування національної правової системи, практики застосування законодавства. Без впорядкування правової системи не можна забезпечити підвищення ефективності державного управління, правової культури суспільства, правосвідомості законодавців та всіх громадян України. Тому цілком закономірним та об’єктивним є обрання Київським університетом права НАН України саме такої проблематики для обговорення в форматі міжнародної конференції.

     У наукових доповідях, піднімалися актуальні питання проблем розвитку та функціонування сучасних правових систем та окремих інституційних елементів, зокрема «Особливості конституційного права Італії»Лука Мецетті, професор конституційного права і прав людини Болонського університету; «Академічне товариство Міхала Балудянського» Міхал Вархола, Президент Академічного товариства Міхала Балудянського; «Тенденції розвитку договірного права України в сучасних умовах»Луць В.В., академік НАПрН України; «Принцип справедливості в системі принципів кримінального права України»Кваша О.О., д.ю.н., професор; «Гуманізація правової системи» Лім Л.А., доцент к.філос.н., доцент; «Сучасні виклики і напрями реформування адміністративного права»Кисіль Л.Є., к.ю.н.; «Запобігання нелегальній міграції як засіб убезпечення людини від продажу в рабство та подальшої експлуатації» Книш С. В., доцент кафедри спеціальних юридичних дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України, к.ю.н.



     Робота міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми правової системи України» здійснювалася у формі пленарного засідання та засідання наукових секцій, які пройшли на високому науково-теоретичному рівні, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як молодих вчених, так і студентської молоді.

     За результатами роботи оргкомітет конференції визначив найкращі наукові доповіді учасників, які були нагородженні ДИПЛОМАМИ за науково-обґрунтоване дослідження сучасних проблем національної правової системи України. Дипломи та цінний подарунок у вигляді книг у галузі юриспруденції переможцям вручив ректор університету професор Ю.Л.Бошицький.


     Обрана тематика міжнародної науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.

     Обмін досвідом, думками, аналіз процесів та проблем правової системи, які характерні для сучасного стану розвитку, дали можливість присутнім на VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні проблеми правової системи України» напрацювати та схвалити Рекомендації.

Оргкомітет конференції