У Київському університеті права НАН України відбувся флеш-моб «Спасибі, діду, за Енеїду» з нагоди 245-річчя від дня народження Івана Котляревського

11 Вересня, 2014

Слава видатного українського поета, класика української літератури прийшла до І. П. Котляревського ще за його життя. Його «Енеїда» стала перлиною в океані літературних творів нашої країни. Ніхто з критиків не висловився так сміливо і так щиро про загальнонаціональну вартість художніх досягнень Котляревського, як це зробив Тарас Григорович Шевченко. Саме він, тоді ще молодий поет, проголосив високу хвалу Котляревському нині широко відомими словами:

Будеш, батьку, панувати,
Покиживуть  люди:
Поки  сонце з неба сяє,
Тебе не забудуть!

Саме з цього вірша Тараса Шевченка, який прочитала Катерина Коврик, розпочався захід. Студенти 1-го курсу вишу  читали «Енеїду», виявивши свої знання та любов до української літератури. Наприкінці студент 4-го курсу, голова наукового товариства студентів  Андрій Матат продекламував уривок з «Енеїди» та наголосив, що рідна мова – це основа духовної культури нації, а повага до неї є невід’ємною рисою сучасної молоді.

По закінченню заходу всі студенти отримали пам’ятні календарі та номери  університетського  вісника «Калейдоскоп університетських подій», в якому знаковою для першокурсників є стаття ректора вишу Юрія Бошицького «Перспективи розвитку Київського університету права НАН України у 2014/2015 навчальному році».