Національна академія наук України Київський університет права

У Київському університеті права НАН України відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні аспекти діяльності ООН в Україні»

24 Жовтня, 2017
     24 жовтня 2017 року світове співтовариство відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Цей день є річницею з моменту прийняття Статуту ООН – документу, який описує всі цілі та напрями в роботі ООН.
До 72-ї річниці ООН кафедрою міжнародного права та порівняльного правознавства було проведено круглий стіл на тему: «Актуальні аспекти діяльності ООН в Україні». На початку круглого столу студенти проглянули відео звернення генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша до 72-ї річниці ООН, де він висвітлив основні виклики діяльності Організації. Студенти презентували свої проектні роботи, де висвітлювали різноманітні сучасні питання діяльності ООН в Україні. Зокрема, було зазначено, що ООН в Україні співпрацює з урядом і народом України з метою розбудови культури гідності, завдяки розумінню та повазі до прав людини, для забезпечення миру та перетворень в Україні.
Крім того, було розглянуто питання діяльності Команди ООН на Сході України, яка складається з одинадцяти агенцій, фондів та програм, які присутні на Сході України. Ця платформа спрямована на покращення координації та результатів роботи ООН з відновлення, побудови миру і розвитку на підконтрольних урядові територіях на Сході Україні.
    Також було проаналізовано Національну доповідь Уряду України про «Цілі сталого розвитку: Україна» від 15 вересня 2017 року, яка визначає базові показники для досягнення Цілей сталого розвитку.  У доповіді представлені результати адаптації 17 глобальних Цілей сталого розвитку з урахуванням специфіки національного розвитку.
    Особливу зацікавленість викликали питання діяльності ООН в молодіжній сфері. Зокрема, Система ООН в Україні координує свою роботу з молоддю та заради неї завдяки Робочій групі у справах молоді, а також  Молодіжної консультативної ради ООН. У цьому напрямку ООН інтенсивно співпрацює з Міністерством у справах молоді і спорту України та іншими національними партнерами, в рамках розробки нової Молодіжної програми на 2015-2020 роки, ключові моменти якої було відображено в презентаціях студентів.
Необхідно відзначити презентації Чміль Софії, Руденко Сніжани, Горелік Надії та Бобрової Тетяни, які були ґрунтовними, цікавими та підготовленими на високому рівні.

2st1s.jpg

2st2s.jpg

2st3s.jpg