Національна академія наук України Київський університет права

У Київському університеті права НАН України відбувся Круглий стіл «Юридичні клініки України: сучасний стан та перспективи розвитку»

19 Травня, 2014

     На передодні святкування Дня науки у Київському університеті права НАН України 15 травня 2014 року відбувся Круглий стіл «Юридичні клініки України: сучасний стан та перспективи розвитку».
     У роботі Круглого столу взяли участь Голова Асоціації юридичних клінік України, адвокат, керівник Юридичної клініки «Ad Astra» Східноєвропейського Національного університету ім. Лесі Українки В. А. Єлов, начальник наукової лабораторії №3, керівник Центру юридичної-клінічної освіти, к.ю.н., доц. А. О. Галай, завідувач Експериментальної навчальної лабораторії «Правнича клініка» Національного університету «Києво-Могилянська академія» Ю. І. Матвєєва, завідувач юридичної клініки Національного університету  «Одеська юридична академія», адвокат, асистент кафедри теорії держави і права М. Т. Лоджук, завідувач юридичної клініки «Соціальна справедливість» Київського Національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана Є. П. Коломієць-Людвіг, Юридична клініка «Фенікс» Київського університету права НАН України, а також студенти – консультанти юридичних клінік м. Києва.
     В. А. Єлов звернувся з вітальним словом до учасників заходу, висловив подяку керівництву Київського університету права НАН України за надану можливість зустрічі та обговорення важливих питань юридичної клінічної освіти. Віталій Андрійович розповів про історичний досвід роботи юридичних клінік в США та європейських країнах, приділив увагу умовам функціонування клінік, а також зазначив, що практичний досвід для студента під час навчання – це гарантія успішного працевлаштування у майбутньому.
А. О. Галай в свою чергу зауважив, що підґрунтям якісної та успішної роботи юридичних клінік є по-перше, зацікавленість студентів, а по-друге, широка поінформованість пересічних громадян та незахищених верст населення про можливість отримання безоплатної правової допомоги в стінах юридичної клініки.
     Завідувач юридичної клініки Національного університету  «Одеська юридична академія» адвокат, асистент кафедри теорії держави і права,

     М. Т. Лоджук розповів про сучасні наукові розробки у сфері юридичної клінічної освіти, перспективи удосконалення національного законодавства, яке визначає питання надання первинної правової допомоги, а також проблеми відповідальності студента-консультанта перед клієнтом.
     В ході роботи круглого столу до дискусій долучилася Ю. І.  Матвєєва. Юлія Іванівна поділася спогадами про роки першого досвіду роботи в юридичній клініці і звернула увагу на продуктивність роботи юридичної клініки, коли студенти відвідують юридичну клініку за власним бажання та чітким переконання у користі набутого досвіду.
     В дискусії взяли участь студенти-консультанти Пенітенціарної юридичної клініки Інституту кримінально-виконавчої служби та студенти 3-го курсу, юридичного факультету Київського університету права НАН України, члени Юридичної клініки «Фенікс», Д. Є. Санченко, С. С. Швидкий, Б. О. Шклярик та інші.


     Учасниками Круглого столу було дійдемо згоди щодо необхідності існування юридичних клінік, діяльність яких в першу чергу спрямована на практичне навчання студентів та надання правової допомоги малозабезпеченим, соціально вразливим верстам населення. Це надає можливість скоротити широку відстань, яка існує між теоретичним матеріалом, що студенти засвоюють в стінах ВНЗ та практичним досвідом діяльності майбутніх юристів. Навчання та консультування клієнтів у юридичних клініках сприяє вихованню студента як високоморальної, професійної та шляхетної особистості.
     Після закінчення Круглого столу гості та учасники відвідали бібліотеку, науково-криміналістичну лабораторію, мультимедійну аудиторію з вивчення іноземних мов, кабінет Юридичної клініки «Фенікс», етнографічну кімнату тощо.

     Гості, учасники та організатори Круглого столу висловлюють щиру подяку ректору, професору, заслуженому юристу України Ю. Л. Бошицькому, проректору з гуманітарної освіти та виховної роботи Г. П. Левківській, адміністрації Київського університету права НАН України за сприяння та допомогу в проведенні заходу.


М. О. Гузеват
к.ю.н., доц. кафедри цивільного
 та трудового права,

завідувач Юридичний клініки «Фенікс»
Київського університету права НАН України