Національна академія наук України Київський університет права

У Київському університеті права НАНУ відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі»

10 Грудня, 2015

     10 грудня 2015 р. у Київському університеті права НАН України відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі». Співорганізатором конференції виступила Всесвітня організація інтелектуальної власності.
     У роботі міжнародної науково-практичної конференції взяли участь провідні науковці, аспіранти, студенти вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн, зокрема, представники: Всесвітньої організації інтелектуальної власності, Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України, Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Грузія), Варненського вільного університету імені Чорноризця Храбра (Болгарія), Національної академії прокуратури України, Національного авіаційного університету, Київського економічного університету імені Вадима Гетьмана.   
     Почесними гостями на конференції були: Герберт Шамбек, професор, відомий австрійський політичний діяч, Голова Федеральної ради Австрії (1988, 1992-1997 рр.), Почесний доктор КУП НАНУ (Австрія); Геріберт Франс Коек, професор Лінцського університету імені Й. Кеплера (Австрія); Петар Танєв, Радник Посольства Республіки Болгарії в Україні; Міхеїл Уклеба, Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні; Пасенюк Олександр Михайлович, Суддя Конституційного Суду України, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України.


     Із вступним словом до учасників конференції на пленарному засіданні виступив ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Ю. Л. Бошицький, в якому, зокрема, відзначив, що проведення конференції спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності у Київському університеті права Національної академії наук України передбачає консолідацію зусиль вчених та практиків України та світу з розробки стратегії інтелектуальної власності взагалі та тактики здійснення політики у цій сфері в окремих країнах. Сучасна економіка для її успішності є наднаціональною, розвивається в межах транснаціональних компаній, характеризується широким використанням об’єктів інтелектуальної власності, які мало підконтрольні національними засобами. Йдеться відповідно про потребу наднаціональних засобів, способів та форм врегулювання відносин щодо комерціалізації її об’єктів та поширення в інших країнах з врахуванням цих об’єктивних явищ та дотримання права творців на винагороду як презумпції. Тож створення міжнародної системи належної охорони і захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності набуло нових корелятів, які мають бути враховані у законодавстві. Попри те, що в цій частині зроблено чимало: реформовано законодавство в сфері охорони інтелектуальної власності, посилено відповідальність за порушення суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, підписано низку міжнародних договорів і угод спрямованих на покращення міждержавних зв’язків у цій сфері та полегшення проведення експортно-імпортних операцій з використанням об’єктів інтелектуальної власності, досі залишаються проблеми та практичні завдання, які потребують свого вирішення.
     На адресу організаторів та учасників міжнародної науково-практичної конференції надійшли привітання, зокрема від Френсіса Гарі, Генерального директора Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Женева, Швейцарія); Міхала Швантнера, директора Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Женева, Швейцарія); Патона Бориса Євгеновича, Президента Національної академії наук України; Стріхи Максима Віталійовича, Заступника Міністра освіти і науки України; Євдокимова Валерія Олександровича, Голови Союзу юристів України, Президента Всесвітньої організації юристів, Президента Світового Конгресу українських юристів
     До учасників конференції із промовою звернувся Олександр Шевченко, керівник програм Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Женева, Швейцарія), в якій акцентував увагу на діяльності Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) з метою розвитку інновацій та розробки політики у сфері інтелектуальної власності.

     У своїх наукових доповідях учасники конференції обмінювались думками з питань нормативно-правового регулювання інтелектуальної власності та інноваційної діяльності на національному та міжнародному рівні; окремими аспектами вдосконалення регулювання відносин інтелектуальної власності; проблемами інтелектуальної власності як інструменту розвитку економіки: проблеми та шляхи їх вирішення; сучасні тенденції розвитку права інтелектуальної власності; особисті немайнові права інтелектуальної власності в системі немайнових прав людини та інш.


     Обрана тематика міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі» стала «площадкою» для обміну оригінальними думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з першочерговістю обговорюваних питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей її учасників.


 

     Обмін позитивним досвідом, глибокий аналіз тенденцій та нагальних проблем права інтелектуальної власності дали можливість присутнім на Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі» виробити та схвалити Рекомендації.

     В рамках проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі» відбулося підписання Меморандуму між Київським університетом права Національної академії наук України (КУП НАНУ) та об’єднанням підприємств Український альянс по боротьбі з підробками та піратством (УАПП). В офіційній церемонії брали участь ректор КУП НАНУ Бошицький Юрій Ладиславович та президент УАПП Пахаренко-Андерсон Антоніна Павлівна.


      Після підписання Меморандуму відбулося офіційне відкриття Музею підробок Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством.