У Київському університеті права обговорили проблеми студентського самоврядування України

9 Грудня, 2013

7 грудня 2013 р. в стінах Київського університету права НАН України відбувся круглий стіл на тему «Студентське самоврядування: роль, місце та значення в контексті розвитку муніципального управління», присвячений Дню місцевого самоврядування, яке відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 25.11.2000 р. N 1250/2000 – щорічно 7 грудня.
     Організаторами заходу виступили Наукове товариство студентів та Студентський парламент КУП НАН України. Захід було приурочено окрім державного свята Дня місцевого самоврядування і знаменним датам – 95-річчю від дня заснування Національної академії наук України та 18-річчя з дня заснування КУП НАН України.

Серед учасників круглого столу були небайдужі студенти столичних вишів, серед яких представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національної академії Служби безпеки України, Національного авіаційного університету, Київського національного торговельно-економічного університету, Університету «КРОК» та Політико-правового коледжу «АЛСКО». Також  до роботи круглого столу долучилися випускники КУП НАН України, представники минулих каденцій Студентського парламенту університету – Осядла Марія, Малюк Олександр, Кулик Олена та Плавинська Марта.
     З вітальним словом від імені керівництва КУП НАН України до гостей звернулася проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи Левківська Галина Петрівна, яка розповіла присутнім про здобутки університету за поточний рік, а також провела історичну хронологію діяльності студентського самоврядування Київського університету права, окреслила важливість студентської активної молоді для розвитку суспільства в державі.

Під час роботи круглого столу виступили: Полінська Дар’я, Президент Студентського парламенту КУП НАНУ 2013-2014 н.р., яка розповіла про модель студентського самоврядування Київського університету права та представила мультимедійну презентацію; Поліщук Ігор, Голова ради студентів та аспірантів НА СБУ, який поділився своїми роздумами щодо ефективності роботи студентського самоврядування, а також окремо акцентував увагу на проблемах місцевого самоврядування в Україні; Молчанець Іван, Президент Студентського самоврядування ППК «АЛСКО», розповів про можливі способи подолання прогалин в Законі України «Про освіту» щодо діяльності студентського самоврядування у вишах України; Туник Олександр представник КНТЕУ, зацікавив усіх питанням туризму, як елементом стимулювання студентства в роботі самоврядування ВНЗ; Бондаренко Дар’я, Голова Наукового товариства студентів та аспірантів Юридичного інституту НАУ, лаконічно поділилася досвідом роботи наукового товариства, як окремого органу, що об’єднує студентів, а також тісно співпрацює з органами студентського самоврядування.
     В межах озвучених доповідей, учасники круглого столу доповнювали підняті питання своїми думками та пропозиціями щодо подолання проблем у діяльності студентського самоврядування. Ковалевський Євген, представник ППК «АЛСКО», говорив про проблемність роботи окремих органів студентського самоврядування та запропонував йти шляхом до їх зменшення. Щодо окремих питань взаємодії студентського самоврядування з органами муніципального управління, зазначила Шипіш Галина, член НТС КУП НАНУ. Також активність проявили і господарі заходу – представники Студентського самоврядування Київського університету права. Своїм багаторічним досвідом в роботі різних каденцій самоврядування університету поділилась Жук Анна, представниця Студентського парламенту КУП НАНУ.

Всі учасники проявили активність та небайдужість щодо піднятих питань, які стоять на порядку денному у вирішенні нагальних проблем студентського самоврядування загалом, та муніципального громадського управління в цілому. Робота круглого столу була поділена на дві умовні частини – формальну та неформальну. Неформальна частина допомогла учасникам ближче познайомитись один з одним під час перерви на каву-брейк в КУП-кафе.
     Продовжуючи роботу круглого столу було проведено анкетування учасників – всі, як один за організацію заходу поставили «5» балів із можливих п’яти. Також були і пропозиції щодо залучення представників студентського самоврядування технічних та інших спеціальностей, збільшення часу роботи круглого столу, що організаторами буде враховану на наступний рік.
     Під час підбиття підсумків виступив Санченко Дмитро, Голова Комітету наукових та студентських зв’язків Студентського парламенту КУП НАНУ, який виразив слова вдячності учасникам, які, не зважаючи на суботній день, радо погодилися взяти участь в обговоренні таких проблем. Усі без виключення учасники круглого столу отримали сертифікати учасників та  сфотографувалися на згадку. Даний захід транслювався у системі онлайн.
     В рамах круглого столу «Студентське самоврядування: роль, місце та значення в контексті розвитку муніципального управління» представниками активу КУП НАН України було підписано меморандуми про співпрацю з Науковим товариством студентів та аспіратів Юридичного інституту НАУ, а також із Студентським самоврядуванням ППК «АЛСКО».

Наукове товариство студентів та Студентське самоврядування університету висловлюють подяку ректорові, професору, заслуженому юристу України – Бошицькому Юрію Ладиславовичу за сприяння в організації даного наукового заходу.

Матеріал підготував:
голова НТС  КУП НАН України