Національна академія наук України Київський університет права

У Львові пройшла потужна міжнародна конференція за участю КУП НАНУ

12 Червня, 2023

Київський університет права НАН України в особі ректора Юрія Бошицького, керівника Львівської філії КУП НАНУ Юрія Цици та доцента університету Надії Дроздович взяли участь у конференції «Свобода вираження поглядів суддів та роль суддівських асоціацій у демократичній правовій державі», організованій Радою Європи та проектом ЄС «Право-Justice», що відбулася 9-10 червня 2023 року у м. Львів.

Високоповажні спікери, іноземні експерти – судді з Нідерландів, Португалії, Фінляндії, Польщі, а також представники вітчизняної судової системи обговорили питання свободи вираження поглядів суддів, в тому числі в аспекті положень Висновку №25 (2022) Консультативної ради європейських суддів з даного приводу.

Доповідачі окреслили актуальні проблеми сучасного стану судочинства в Україні, звертаючи особливу увагу на важливості відновлення довіри населення до вітчизняного суду.

Доцентка Дроздович ініціювала жваву дискусію з міжнародними експертами з питань допустимого предмету висловлювань суддями в ЗМІ.

Учасники заходу з практичної точки зору підкреслили важливість підвищеної уваги до якості юридичної освіти, що є неодмінною запорукою якісного правосуддя у державі.

Одним із кроків на цьому шляху є визначення стандартів поведінки судді в процесу комунікації суспільства через ЗМІ.

В свою чергу ректор наголосив, що одним із важливих факторів ефективної комунікації суддів із населенням є якісна юридична освіта, оскільки формування правової та загальної культури судді починається зі студентської лави. І саме на категоріях загальнопросвітництва та формування правосвідомості робиться акцент в навчальному процесі КУП НАНУ.

Також, Ю. Бошицький підкреслив, що відновлення довіри до судової влади ґрунтується на комунікації і поширенні «позитивних результатів» і пропагуванні «позитивного образу» представників судової влади в очах молодого юридичного покоління студентів, запорукою якого є безпосереднє спілкування суддів із студентами не лише в ході навчального процесу, але й залучення їх до практичної сфери. Таке формування взаємодії, як викладання окремих дисциплін представниками старшого суддівського покоління – суддів у відставці, проведення майстер-класів із діючими суддями, широко впроваджене в освітньому процесі КУП НАНУ. Відвідування судів екскурсійно та в судові засідання є основним способом підготовки фахових кадрів для майбутнього суддівського корпусу, які також реалізовує КУП НАНУ.

Є надія, що наступна конференція буде присвячена колу питань щодо важливості правової культури та правосвідомості суддів, а також ролі навчальних закладів юридичного профілю в стосовно формування правової культури молоді.

Прес-Центр КУП НАНУ