У Миколаєві відбулася всеукраїнська нарада керівників органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів України

7 Квітня, 2011

26 березня у Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова відбулася нарада керівників органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів України «Завдання і функції органів студентського самоврядування: нові тенденції».
     Участь у заході взяло понад 130 студентських лідерів з усіх регіонів України. Київський університет права НАН України представляла заступник президента студентського парламенту, Войтенко Юлія. Учасників наради привітав ректор Національного університету кораблебудування Сергій Рижков, який наголосив на необхідності підтримки і розвитку студентського самоврядування як важливої складової системи освіти та побажав учасникам плідної роботи.

Під час наради керівники ОСС обговорили питання вдосконалення діяльності Всеукраїнської студентської ради. Студенти КУП НАНУ брали активну участь в обговоренні проблем студентства, надали ряд цікавих та доцільних пропозицій. Зокрема, було презентовано проект нового положення і структури ВСР. «Нова структура базується на трьох принципах. По-перше – це відповідальність кожного обраного представника. По-друге, децентралізація, тобто надання ОСС можливості вирішувати свої проблеми на рівні регіону. А також відкритість і прозорість діяльності органу».
     Також учасникам наради була презентована анкета моніторингу стану органів студентського самоврядування. Було піднято питання про те, що наразі відчувається суттєва різниця між органами студентського самоврядування. «В одних вишах студентське самоврядування працює на рівні культурно-масової роботи, а в інших – реально впливає на навчальний процес, вирішує соціальні питання. Моніторинг дасть можливість побачити картину в цілому по Україні та розробити механізми розвитку студентського самоврядування».
     Також керівники ОСС обговорили нову редакцію Закону України «Про вищу освіту», яка зараз розробляється в Міністерстві, стосовно студентського самоврядування, питання стимулювання діяльності наукових товариств, та інших питань студентства.
     Результатом наради стало зміцнення студентських зв’язків між студентами КУП НАН України та іншими вишами України і вироблення шляхів покращення життя студентства нашої держави.

Войтенко Юлія