У рамках програми «Пізнай свій край» почав діяти Клуб вихідного дня студентів КУП НАНУ

6 Вересня, 2011

У перший вихідний день навчального року, за ініціативою студентського самоврядування КУП НАН України, в рамках програми «Пізнай свій край» розпочав роботу клуб вихідного дня «Вулицями міста».
     У роботі клубу, крім студентів першого курсу та представників студентського самоврядування КУП НАН України, взяли участь і доктор права Петро Річард Костів, який на запрошення ректора КУП НАНУ Юрія Бошицького, в рамках меморандуму, підписаного між Київським університетом права НАН України та Асоціацією Українсько-Американських адвокатів, буде викладати курс з права Сполучених Штатів Америки в КУП НАНУ та викладач кафедри іноземних мов Юрій Тесленко.

Учасники клубу відвідали куточок Києва, який по праву називають перлиною столиці: «Замок Річарда Левове серце» з його міфічною репутацією, «будинок Турбіних» – Булгакових, біля якого поставлено пам’ятник письменникові, унікальний музей «Однієї вулиці», в якому показана історія Андріївського узвозу в картинах і фотографіях. Студенти КУП НАН України «пройшлись стопами» князя Ігоря, Михайла Булгакова, скульптора Івана Кавалерідзе й десятки інших відомих осіб, постаті яких пов’язані з історією Андріївського узвозу, познайомилися з художниками, що демонструють свої роботи, зразки прикладного мистецтва — прикраси, посуд із скла і кераміки, кумедні фігурки з дерева, іграшки, медалі, монети і багато чого іншого.

Андріївський узвіз — історична вулиця Києва, що з’єднує Поділ з центральною частиною міста. Пролягає від Контрактової площі до Володимирської та Десятинної вулиць. Це найдавніша вулиця Східної Європи, зараз узвіз – вулиця-музей. На узвозі жили і працювали численні митці, діячі науки, негоціанти. Більше трьох тисяч років тому, з часів коли тут з’явились перші поселення, а на Замковій горі постало перше відоме укріплення на сучасній київській території, цей узвіз почав з’єднувати верхнє плато (Старе місто) з низовиною, з Подолом. Сучасну назву вулиця отримала ХVIII ст., коли на горі Уздихальниці був побудований стрункий Андріївський храм – шедевр бароко великого архітектора Растреллі.

Екскурсія пройшла у дружній, захоплюючій атмосфері, студентам першого курсу було корисно познайомитися та поспілкуватися з студентами старших курсів та викладачами КУП НАН України. Вони також отримали можливість обговорити питання створення первинних осередків студентського самоврядування на першому курсі, ознайомилися з Положенням про студентське самоврядування та обговорили організаційні питання щодо загальноуніверситетських виборів президента студентського самоврядування, що заплановані на 29 вересня 2011 року.

За словами першокурсників: «…ця екскурсія була першим кроком у їхньому студентському житті в ознайомленні з креативними програмами університету». А як стверджує народна мудрість: «Велика дорога розпочинається з першого кроку».

Тож запрошуємо студентство брати активну участь у
громадському та культурному житті КУП НАН України!
Збагачуйте свій внутрішній світ..