У РІ КУП НАНУ студенти моделюють проведення судових засідань

20 Квітня, 2017

Використання у навчальному процесі інтерактивних технологій – поширена складова в західних юридичних університетах і факультетах. Орієнтуючись на  таку методику проведення занять, у Рівненському інституті Київського університету права НАН України 20 квітня 2017 року з ініціативи к.ю.н. О.В. Сонюк та ст. викладача  М.А. Боровець, за участі студентів 4-го курсу було змодельовано судову справу адміністративного провадження.
     За основу була взята ситуація, яка дійсно мала місце в Рівному в 2016 році. Студенти відтворювали всі основні етапи судового процесу по справі звернення до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до  Рівненської обласної ради про визнання протиправним, скасування рішення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу

По закінченню заходу директор РІ КУП НАНУ В.Л. Якимчук подякував найбільш активним учасникам: Бурячинському Назарію,який виконував функції головуючого судді, Балахно Юлії– секретарю судового засідання, Бузі Миколі- позивачу, Микосянчик Тетяні– представнику позивача, Панчук Марині- представнику відповідача Рівненської обласної ради, Іванюку Вадиму – судовому розпоряднику, Пророк Анні– третій особі, Бліщ Віті– представнику третьої особи, Гурин Анні– заступнику голови обласної ради.
      Окрему подяку керівництво вузу та студенти-учасники висловили Владиславу Марачу, який навчаючись на ІV-му курсі, активно займається юридичною практикою і став основним консультантом для відтворення адміністративного провадження в судому засіданні.

Безумовно, досвід, набутий студентами під час проведення занять із залученням креативних підходів, є підготовкою до реалій та конкурування в подальшому у сфері надання юридичних послуг на ринку праці та формування правосвідомості населення.

Сіончук О.П.