У РІ КУП НАНУ відбулась VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні»
Ця конференція ось уже восьмий рік поспіль відбувається на теренах Рівненщини. Усіх її учасників поєднала єдина мета – окреслити шляхи побудови розвиненої правової демократичної держави та створити належний простір для забезпечення життєдіяльності у сучасному європейському співтоваристві.
«Насамперед, хочу зазначити, що започаткована Київським університетом права НАН України міжвузівська Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні», зміцнює свої позиції на освітянському просторі нашої держави. Щороку до участі в її роботі долучаються нові молоді науковці, що надає їм можливість поспілкуватися на науковому рівні, обмінятися ідеями і обговорити наукові проблеми, оволодіти практичними навичками у сфері наукової діяльності, зрештою, зав’язати або зміцнити дружні стосунки з учасниками з інших навчальних закладів» – відзначив у вітальному слові ректор, керівник Міжнародного центру правових проблем інтелектуальної власності при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України, професор Юрій Ладиславович Бошицький, котрий доклав неабияких зусиль для піднесення правового іміджу РІ КУП НАНУ.
На адресу організаторів та учасників конференції надійшли листи –привітання від Президента Національної академії наук України, академіка НАН України Бориса Євгеновича Патона, Голови Союзу юристів України Святослава Михайловича Піскуна, які побажали усім плідної праці та вироблення концептуальних положень, що сприятимуть здійсненню правотворчої діяльності в сучасній Україні.
З вітальними словами до присутніх звернулися і Назаровець Уляна Романівна, головний спеціаліст відділу нормативного забезпечення вищої освіти Міністерства освіти і науки України, яка зачитала звернення міністра освіти Лілії Михайлівни Гриневич до учасників конференції
У своєму виступі Таргонський Григорій Миколайович, зазначив, що для нього, як для начальника управління освіти і науки Рівненської області, надзвичайно приємно спостерігати зростання серед кількості учасників частки студентської молоді. А начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Смачило Іванна Василівна, наголосила на плідній співпраці Київського університету права НАН України, зокрема його структурного підрозділу – Рівненського інституту, з очолюваним нею управлінням та зазначила, що сьогодні наш навчальний заклад уособлює в собі стабільно високу якість освіти і затребуваність випускників на ринку праці.
По закінченню пленарного засідання учасники розділились для роботи в секціях: «Загальнотеоретичні підходи до правотворення в Україні на сучасному етапі» (Керівник секції – Боровець Марія Анатоліївна, старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України); «Актуальні проблеми правотворення у сфері публічного права» (Керівник секції –Маркевич Марія Іванівна, старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України); «Актуальні проблеми правотворення у сфері приватного права» (Керівник секції – Повзун Світлана Леонідівна, старший викладач кафедри спеціальних юридичних дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України).
агалом, до організаційного комітету конференції було подано близько 50 доповідей, що, безумовно, засвідчує актуальність обраної проблематики. Сподіваємось, що результати цього наукового форуму нададуть змогу створити відповідний методологічний фундамент для подальшої наукової роботи з вивчення різноманітних аспектів правотворення на рівні галузевих юридичних наук.
Прес-центр РІ КУП НАНУ