У РІ КУП НАНУ відбулася VІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні»

25 Квітня, 2015

Конференцію відкрив ректор, заслужений юрист України Юрій Ладиславович Бошицький, котрий привітав учасників, гостей та організаторів з початком роботи конференції, підкресливши, що вона проводиться вшосте і має на меті об’єднання творчого потенціалу представників вузівської та академічної юридичної науки у сфері правотворення. У вступному слові  ректор наголосив на актуальності проблематики конференції, що полягає у потребі  наукового переосмислення феномену правоутворення в контексті трансформації суспільних відносин. «Розбудова державності в Україні вимагає також концептуалізації наукових ідей, які стосуються питань формування права, правотворчості, правореалізації тощо. Сталий розвиток України неможливий без істотного покращення якості та підвищення рівня юридичної освіти та наукових розробок у сфері права», – відзначив доповідач.

Юрій Ладиславович Бошицький також зачитав листи-вітання від президента Національної академії наук України академіка НАН України Б.Є. Патона, Голови Союзу юристів України, президента Всесвітньої організації юристів президента Світового Конгресу українських юристів В.О. Євдокимова, начальника Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Г.М. Таргонського та представив почесних гостей конференції, завідувача кафедри економічної теорії та статистики Європейського інституту JUSTO, доктора економічних наук, професора, віце-президента Російської академії економічних наук, дійсного члена Міжнародного статистичного інституту, заслуженого діяча науки РФ, українця за національністю Василя Михайловича Сімчеру, начальника Головного управління статистики в Рівненській області, к.п.н. Мороза Юрія Віталійовича,  директора інституту права НУВГП, професора Цимбалюка Валерія Івановича, суддю Рівненського апеляційного господарського суду Тимошенко Олега Михайловича.

На пленарному засіданні також виступили доктор економічних наук, професор віце-президент Російської академії економічних наук Василь Михайлович Сімчера,  к.ю.н., завідувач кафедри спеціальних юридичних дисциплін РІ КУП НАНУ Артур Гагікович Мартіросян (доповідь «Актуальні питання застосування запобіжного  заходу у вигляді застави»), к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАНУ Костянтин Олександрович Савчук (доповідь «Питання міжнародного права в працях українських правознавців ХVІІІ-початку ХІХ століть»), к.ю.н, доцент кафедри спеціальних юридичних дисциплін РІ КУП НАНУ Сергій Володимирович Книш (доповідь «Співробітництво держав у боротьбі 3 нелегальною міграцією в рамках ООН»), старший викладач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАНУ Ірина Миколаївна Проценко (доповідь «Проблеми визнання іноземного громадянина безвісти відсутнім в Україні»), старший викладач кафедри спеціальних юридичних дисциплін РІ КУП НАНУ Світлана Леонідівна Повзун (доповідь «До питання правового регулювання зміни умов трудового договору в проекті Трудового кодексу»), старший викладач кафедри спеціальних юридичних дисциплін РІ КУП НАНУ Богдан Андрійович Шолудько (доповідь «Рівність учасників кримінального провадження перед законом») старший викладач кафедри спеціальних юридичних дисциплін РІ КУП НАНУ Василь Борисович Дмитрук (доповідь «Проблемні аспекти  правового забезпечення рекреаційної  сфери  діяльності на основі агросадибної інфраструктури»).

Після завершення пленарного засідання робота конференції продовжилася у секціях, на яких було розглянуто низку проблем, а саме:

• теоретичні проблеми правотворення в Україні на сучасному етапі; •актуальні проблеми конституційного правотворення;
  • проблеми розвитку конституційного, адміністративного, фінансового, інформаційного та екологічного права;
  • проблеми сучасного цивільного, сімейного, трудового права та права інтелектуальної власності;
  • сучасні проблеми господарського права та процесу;
  • проблеми кримінального та кримінально-процесуального права; •міжнародне право та порівняльне правознавство.

У конференції взяли участь науково-педагогічні працівники навчальних закладів Рівного та провідних українських внз, аспіранти та здобувачі, юристи-практики та студенти старших курсів, яким по завершенню ректор Юрій Ладиславович Бошицький вручив сертифікати про участь в конференці.

Оргкомітет конференції