У РІ КУП НАНУ відбулася VІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні»
Конференцію відкрив ректор, заслужений юрист України Юрій Ладиславович Бошицький, котрий привітав учасників, гостей та організаторів з початком роботи конференції, підкресливши, що вона проводиться сьоме і має на меті об’єднання творчого потенціалу представників вузівської та академічної юридичної науки у сфері правотворення. У вступному слові ректор наголосив на актуальності проблематики конференції, що полягає у потребі наукового переосмислення феномену правоутворення в контексті трансформації суспільних відносин.«Розбудова державності в Україні вимагає також концептуалізації наукових ідей, які стосуються питань формування права, правотворчості, правореалізації тощо. Сталий розвиток України неможливий без істотного покращення якості та підвищення рівня юридичної освіти та наукових розробок у сфері права», – відзначив доповідач.
З вітальним словом звернулися до присутніх почесні гості конференції, зокрема заступник голови обласної ради Олексій Андрійович Бучинський, начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Григорій Таргонський, начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило.
На пленарному засіданні також виступили завідувач кафедри конституційного, адміністративного, господарського права та процесу Київського університету права НАН України, доктор юридичних наук Надія Армаш (доповідь «Сучасні проблеми законодавчого забезпечення антикорупційної діяльності в Україні»), завідувач сектора інтелектуальної власності та інноваційних технологій кафедри цивільного і трудового права Київського університету права НАН України, професор Роман Шишка (доповідь «Система юридичних осіб за цивільним законодавством України»), завідувач кафедри спеціальних юридичних дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України, к.ю.н. Артур Мартиросян (доповідь «Добросовісний набувач майна та спеціальна конфіскація – аналіз законодавства»), завідувач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України, к.ю.н. Сергій Книш (доповідь «Сучасні міжнародно-правові інститути боротьби з нелегальною міграцією»), а також доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Київського університету права НАН України, к.ю.н. Наталія Мушак (доповідь «Договірний механізм Європейського Союзу щодо захисту персональних даних»).
Після завершення пленарного засідання робота конференції продовжилася у секціях, на яких було розглянуто низку проблем, а саме:
– загально теоретичні підходи до право творення в Україні;
– актуальні проблеми право творення у сфері публічного права;
– актуальні проблеми право творення у сфері приватного права.
Активними учасниками конференції стали студенти КУП НАН, серед яких: студентка 4 курсу – Моторна Ганна, студент 4 курсу – Сєров Олександер, студент 2 курсу, заступник голови студентського парламенту КУП НАН – Буфан Василь, студент 5 курсу, голова НТС – Бондар Віталій.
Конференція переконливо засвідчила, що для студентської молоді вона є чудовою можливістю набути нових знань, які допоможуть зорієнтуватися не лише в глобальних процесах правового розвитку сучасного світу, а й в процесах інтеграції України до європейського правового простору.
Культурною програмою для учасників конференції було екскурсія до єдиної в Україні арт-галереї ковальства. В якій знаходиться понад сто унікальних виробів ковалів з різних регіонів України.