Національна академія наук України Київський університет права

У РІ КУП НАНУ відбулося урочисте відкриття фотовиставки заслуженого художника Міжнародної Федерації фотомистецтва , члена Національної Спілки журналістів України Олександра Харвата

27 Квітня, 2015

    Фотовиставка відбулася у рамках загальноуніверситетського проекту «Інтелектуальна власність України: перлини живопису для студентської молоді», що діє під патронатом ректора, професора Юрія Ладиславовича Бошицького. Це уже  далеко не перша художня імпреза у стінах інституту. Найпершою вимогою ректора є високий художній рівень робіт. Творчість О.М. Харвата якнайбільшою мірою відповідає цим вимогам. Олександр Харват  –  учасник та дипломант понад 200 виставок в різних країнах світу. Серед нагород на міжнародних конкурсах Gran Premio, 1, 3 Premio, Premio Traektoria (Аргентина, 2006, 2007), 1 приз (Болгарія, 2008), Гран прі (Чехія, 2009), 2 місце (Азербайджан, 2009), спеціальний приз Яворського (Росія, 2010), срібна медаль (Узбекистан, 2010), Гран-прі від Leica, бронзова медаль (Аргентина, 2011, 2012), срібна медаль (Росія, 2012), Золота медель (Чехія, 2012), золота медаль Ташкентського бієнале, 2012 (Узбекистан), призи міжнародних конкурсів газети «День» тощо. Він є автором фотопроекту «Обличчя Планети Земля», в рамках якого було проведено понад 50 персональних виставок: «Від Парижа до Сіднея. Подорожні нотатки», «Судан: спека, пісок, люди», «Діти Світу», «Краса та велич гір», «Діти для миру?», «Китайські мандри», «Сицилія плюс…», «Мандруючи світом», «Ташкент, Бухара…», «Індія. Калькутта без ретуші», «В’єтнам: нескорена земля», «В обіймах наготи», «Рівне. На межі тисячоліть», «Індія. Контрасти», «Чорнобиль: чорна биль, чорний біль» та інші. Персональні виставки митця відбувалися в Україні, Румунії, Угорщині, Словаччині, Китаї, Росії, Індії, Чехії, Італії та ін. У Рівному  працює фотошкола відомого  митця «У фарватері істин».


     Прикметно,  що досліджувати життя через об’єктив фотокамери є особливим хобі ректора, для якого фотографувати – це також творчість, яка вимагає знань, навичок та досвіду.


     
Тож, з упевненістю можна сказати, що “купівля фотокамери не робить Вас фотографом, це лиш робить Вас власником фотокамери…”.

    Кожен з учнів школи отримає можливість попрактикуватися у найсучаснішій фотостудії, — наголосив керівник фотошколи Олександр ХАРВАТ. — Також робимо чимало і виїзних зйомок — у Мирогощі, на святкуванні 9 травня, у Рівненському зоопарку. Методика викладу матеріалу підходить і початківцю, і вже діючому фотографу. Тому у школі вчаться і діючі фотографи. Адже спеціалізованих навчальних закладів із фотосправи на Рівненщині немає. А у нас кожен охочий зможе навчитись фотографувати на високому рівні та приємно дивувати близьких. Вміти фотографувати — це не лише вміти натискати кнопки. Цьому потрібно вчитись, так як само, як навчаються музики чи малюванню.